Вражають на відстані до 5 км: Французи озброїли розвідувальний безпілотник ракетами

Сухопутні війська Франції замовили 14 таких розвідувальних безпілотників з шістьма наземними станціями управління.

Французька компанія Safran Electronics & Defense розробила ударну версію тактичного розвідувального безпілотного літального апарату Patroller, створення якого ведеться на замовлення сухопутних військ Франції. Як повідомляє Jane's, офіційну презентацію апарату планувалося провести на французькій виставці Eurosatory 2020 року, скасованій через пандемію коронавірусної інфекції, передають Патріоти України.

Safran отримала контракт на розробку ударної версії Patroller в 2019 році. За умовами угоди, апарат повинен бути оснащений невеликими ракетами Thales Acüleüs калібру 68 міліметрів з лазерним наведенням. Ці боєприпаси здатні вражати нерухомі і рухомі наземні цілі на дальності до 5 кілометрів. Маса ракети становить 8,8 кілограма.
Крім ракет Safran оснастила безпілотник оптико-електронною і тепловізійною системами спостереження, а також лазерною системою наведення. Інші подробиці про доопрацювання поки не розкриваються.
Розробка безпілотника Patroller ведеться з 2009 року на базі німецького двомісного спортивного мотопланера Stemme S15. Апарат має крило розмахом 18 метрів і максимальну злітну масу 1,1 тонни. Безпілотник здатний розвивати швидкість до 110 вузлів (204 кілометри на годину) і вести розвідку на швидкості до 90 вузлів.
Patroller здатний нести корисне навантаження масою до 250 кілограмів. Дальність дії апарата становить 180 кілометрів, а тривалість перебування в повітрі - 20 годин. Безпілотник може виконувати політ на висоті до 6 тисяч метрів. До теперішнього часу сухопутні війська Франції замовили 14 таких розвідувальних безпілотників з шістьма наземними станціями управління.

З архіву ПУ. Окупанти визнали провал "будівництва століття" в Криму

неділя, 12 липень 2020, 17:00

Окупаційна влада Криму закликала водіїв уникати поїздок недобудованою трасою "Таврида", визнавши тим самим її небезпеку. Глава "Мінтрансу" Криму Сергій Карпов у травні 2019 року порекомендував в ефірі місцевого радіо не їздити дорогою, яку вже охрестил...

З архіву ПУ. "Догнать и перегнать Америку": На Росії назвали ціну на свій перший електромобіль

неділя, 12 липень 2020, 14:00

Zetta - компактний трьохдверний автомобіль з електроприводом на два або чотири колеса, що збирається в Тольятті. Машина на 99% російська, з Китаю імпортується тільки батарея, проте її вартість становить близько 50% вартості всього авто. Загальні інвест...