"Все пропало!": МВФ фіксує подальший обвал економіки РФ

Зростання російської економіки впирається в санкції і структурні проблеми, для вирішення яких потрібні не вливання з бюджету, а комплексні реформи.

Міжнародний валютний фонд знову погіршив прогноз по економіці России втретє за останні дев'ять місяців, інформують Патріоти України.

Економісти МВФ знизили оцінку зростання російського ВВП на 2019 рік: в жовтні це було 1,8%, в січні - 1,6%, в травні - 1, 4%, а останні розрахунки фонду за підсумками консультацій з російськими чиновниками складають вже 1,2%. Це на 0,1 процентного пункту менше, ніж чекає глава МЕР Максим Орєшкін, і майже втричі повільніше, ніж зростає світова економіка (3,4%), наздогнати і перегнати яку уряд Росії планує в найближчі 6 років.

Темпи зростання в Росії виявляються нижчими за очікування: в першому кварталі ВВП додав всього 0,5%. Позначилося зниження цін на нафту, від яких залежить близько 60% експортних доходів економіки, а також підвищення ПДВ, вдарило по приватному споживанню.
Інвестиції продовжують стагнувати, незважаючи оголошені національні проекти за 25 трильйонів рублів: в минулому році вони збільшилися на 0,8%, а в цьому додадуть лише 1%, прогнозує МВФ. Що стосується інфраструктурних будівництв, то прискорити економіку до темпів хоча б порівнянних зі світовими вони не зможуть, вважають у фонді. Планка зростання на найближчі 6 років - це не більше 1,8% на рік.
В результаті Росія продовжить втрачати частку в світовому ВВП навіть за паритетом купівельної спроможності, коли перерахунок в долари здійснюється по віртуальному курсу, а не біржовому. Якщо в минулому році на РФ припадало 3,12% світової економіки, то в цьому вже - 3,07%. У наступному році частка впаде до 3,01%, ще через рік до 2,96%, а до 2024-го - до 2,79%. В результаті Росія не тільки не наздожене Німеччину, але і пропустить вперед Індонезію, економіка якої зростає на 5% в рік і зможе збільшити частку в світовому ВВП з 2,59% до 2,86%.
Зростання російської економіки впирається в санкції і структурні проблеми, для вирішення яких потрібні не вливання з бюджету, а комплексні реформи: це в першу чергу недоліки держуправління, констатує МВФ. Крім того, потрібно зміцнення банківської системи (де, за даними S & P, 16% активів є проблемними), а також підвищення ефективності інвестицій, зазначає фонд.

Хіти тижня. Деградована недонадімперія з-за поребрика не здатна довести до ладу: Україна добудовує корвети для ВМС В'єтнаму

п’ятниця, 23 серпень 2019, 11:30

Така дуже соромна для РФ схема була вироблена в такій самій ситуації з російським контрактом для Індії. ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря» — «Машпроект», що входить до складу ДК «Укроборонпром», у травні цього року відвантажило н...

Хіти тижня. Нафта "пробила" критичну позначку: Бюджет Росії тріщить по швах

п’ятниця, 23 серпень 2019, 9:00

Протягом поточного місяця ціна російської нафти Urals коливається на рівні, який знаходиться нижче вартості, закладеної в бюджеті. Як випливає з офіційних даних, ціна на нафту марки Brent за останній місяць подешевшала на 6,8% і торгується нижче 60 дол...