"Все пропало!": Ціна російської нафти рухнула до рекордних $13 за барель

Російська нафта стала дешевше європейського мазуту.

Російська нафта Urals подешевшала до $ 13 за барель і стала у Європі дешевше мазуту. Про це пишуть «Ведомости», передають Патріоти України.

Зазначається, що 30 березня високосірчистий мазут в Північно-Західній Європі продавався за ціною з премією в $ 1,19 до ціни Urals. «Це другий випадок за останнє десятиліття, коли котирування мазуту перевищило вартість нафти. Раніше, 26 вересня 2019 року мазут оцінювався на рівні премії $ 1,08 до Urals, але в січні - лютому такий мазут коштував дешевше Urals на $ 16». – йдеться у повідомленні.

Представник нафтового бізнесу в Росії, країнах СНД і Балтії Argus Віктор Парно говорить, що через низьку ціну на російську нафту з 30 березня для нафти з Нижньовартовська в усіх напрямках морського експорту (Приморськ, Усть-Луга, Новоросійськ) сформувався негативний експортний нетбек: це означає, що вартість доставки нафти вище, ніж ціна на нафту на ринках збуту.

За словами Парно, зараз негативний нетбек поставок нафти з Нижньовартовська в Приморськ складає $ 16,4 за тонну, хоча на початку місяця показник був позитивним - $ 237,09 за тонну. Ціни на Urals формуються з дисконтом до цін Brent, які розраховуються агентствами і більше застосовні до оцінки ситуації на фізичному ринку нафти - ціна виросте, якщо зросте попит або скоротиться видобуток.

Поки що цього не відбувається: ціна на Brent падає (30 березня впала до $ 20,76, а 31 березня до 17.30 за мск склала $ 26,3), а світовий ринок нафти «зломлений і тоне в нафті, яка нікому не потрібна». Падіння попиту на нафту через коронавірус наближається до 25%, і в деяких країнах продавцям доводиться доплачувати покупцям, тому що паливо просто ніде зберігати.

Відставка глави НБУ: Експерти зробили прогноз, наскільки може ослабнути гривня

неділя, 5 липень 2020, 13:52

На тижні, що минає, монотонна стабільність на валютному ринку, яка тривала понад півтора місяці, була порушена. З 1 липня курс долара різко пішов вгору, подолавши на наступний день позначку в 27 гривень, і на цьому не зупинився. Сприяло такому значному...

У Зеленського пояснили, що відбувається з "кінцем епохи бідності" на прикладі мінімалки

неділя, 5 липень 2020, 12:58

Реальний прожитковий мінімум повинен бути на рівні 4236 гривень. Прожитковий мінімум в Україні становить 50% від фактичного. З 1 липня цей показник становить 2118 гривень. Тобто, реальний ПМ повинен бути на рівні 4236 гривень. Про це в ефірі телеканалу...