Все вирішать кілька факторів: Економіст пояснив, наскільки може подорожчати долар в Україні

Протягом осені курс валют буде знаходитися у коридорі 27-29 грн/дол. Ситуація залежатиме від розгортання другої хвилі пандемії та запровадження жорсткого карантину, розповів Gazeta.ua економіст Олексій Кущ, передають Патріоти України.

За його словами, сьогодні на знецінення гривні впливає бюджетний фактор. "Макроекономічних причин, які б свідчили, що курс гривні повинен обвалитися, немає. Через кризу дійсно скоротився експорт. Водночас імпорт упав ще більше. Тобто динаміка торгового балансу стала кращою. На 10-15% скоротилися перекази від трудових мігрантів - недоотримали приблизно $1 мільярда. Однак негативні фактори компенсуються дешевими енергоресурсами. Плюс маємо кредитну підписку від МВФ, Світового банку, Євросоюзу. З іншого боку, під приводом програми "Велике будівництво" уряд планує "закатати в асфальт " приблизно $4 мільярди. З них половина суми піде на покупку імпортного бітуму, щебеню, дорожньої техніки. Гроші допоможуть пережити кризу Туреччині, Китаю, Росії, Білорусі", - пояснює Кущ.

Додає, що в Україні курс валют непрогнозований. Торік громадяни пережили зміцнення гривні на 15%, цьогоріч - її девальвацію.

"Україна уже встигла "проїсти" гроші, які уряд забрав у держкомпаній у вигляді дивідендів, авансових податкових платежів. У березні одноразовим платежем свій прибуток перерахував Нацбанк. Зазвичай робив це за 5-6 траншів протягом року. Ще $2 мільярди кредиту МВФ направили на покриття дефіциту бюджету, а 70 мільярдів гривень банківської ліквідності пустили на купівлю ОВДП. Ці гроші можна було запустити в економіку у вигляді доступних кредитів. Митниця не виконує план на 20-30%, для податкової суттєво скоротили показники. Можна друкувати гроші. Але зараз це призводить до знецінення гривні. Воно традиційно відбувається у грудні, а не у вересні", - підсумував економіст.

Допомогли "друзі"? Підсанкційний російський завод СПГ в Арктиці запустив другу виробничу лінію

вівторок, 20 травень 2025, 15:24

Найновіший завод Росії з виробництва скрапленого природного газу в Арктиці, попри жорсткі обмеження з боку Заходу, запустив роботу другої виробничої лінії. Про це йдеться в матеріалі Bloomberg, передають Патріоти України. Arctic LNG 2, флагманський про...

Що б не обіцяли: Нардеп розповів, чому українцям потрібно готуватися до неминучого здорожчання комунальних послуг

вівторок, 20 травень 2025, 12:59

Багато хто з українців сподівається що вартість «комуналки» зросте тільки після війни, оскільки у країні діє мораторій на підвищення цін на комунальні послуги,, передають Патріоти України. Водночас європейська інтеграція України передбачає вирівнювання...