Все за планом? Китайські банки почали блокувати платежі з Росії за електроніку

З кінця березня китайські банки почали блокувати оплату від російських компаній за компоненти і набори для складання електроніки, зокрема серверів, систем зберігання даних (СЗД), ноутбуків та іншої апаратури. Про це пише "Коммерсантъ" із посиланням на джерела на ринку, передають Патріоти України.

За словами співрозмовників газети, йдеться, зокрема, про "кіт-набори", до яких входять процесори, корпуси пристроїв, екрани та інше.

При цьому транзакції блокують навіть у тих компаній, які домовилися про довгострокові контракти на постачання компонентів для складання електроніки з російськими клієнтами.

"Китай, по суті, монополіст у компонентній базі. Майже 100% світового обсягу компонентів для складання електроніки перебуває на їхньому боці", - розповідає джерело видання.

Проблеми з проведенням платежів через Китай, а також Туреччину і Казахстан почалися з кінця грудня 2023 року, після набрання чинності указу президента США Джо Байдена, який дозволив запроваджувати санкції проти іноземних фінансових організацій за порушення обмежувальних заходів проти Росії.

В Україні планують змінити механізм оформлення соцвиплат: Ось чого очікувати

вівторок, 28 травень 2024, 16:47

В Україні планують спростити процедуру оформлення соціальної допомоги та пенсій, щоб це можна було зробити у будь-якому банківському відділенні або через онлайн-банкінг. Це нововведення значно підвищить зручність та ефективність надання соціальних посл...

Нові тарифи, субсидії та пенсії в Україні? Чи чекати на зміни з 1 червня

вівторок, 28 травень 2024, 10:59

У червні подорожчає електроенергія для бізнесу, але й побутовим споживачам треба готуватися до підвищення тарифів найближчим часом. Окремі категорії отримувачів субсидій протягом наступного місяця мають звернутися до ПФУ за продовженням допомоги. Працю...