Народні депутати, шукаючи шляхи наповнення держбюджету, вирішили обкласти податками доходи, а не споживання. У такому випадку найбільше втратять пересічні громадяни, наприклад, бюджетники, а не багатії. Про наслідки зростання податків, яке очікує українців, розповіла в ефірі "Київ 24" народна депутатка Ніна Южаніна, передають Патріоти України.
На думку Южаніної, нардепи мали можливість розглянути "більш конструктивний" спосіб наповнення бюджету. Натомість у Раді обрали інший шлях, від якого постраждають лікарі, вчителі, соціальна сфера, сфера обслуговування та інші громадяни, які отримують виплати з бюджету, пояснила політикиня. Саме вони платитимуть не 1,5%, а 5% військового збору, маючи при цьому і так невисокі зарплати. При цьому люди з більшими доходами не надто постраждають, бо і так мають більше. Крім того, під загрозою опиниться і приватний сектор, який ховатиме зарплати "в тінь", тобто бюджет не доотримає податків з "білих" зарплат. Ще один негативний наслідок, озвучений нардепкою: втрата доходів підприємств, які почнуть втрачати ще більше працівників.
"Всі, хто натиснув зелену кнопку, виступили проти людей, тому що є декілька варіантів заміни пропозицій на більш конструктивні, є ті, які могли б дати такий же ресурс додатковий до державного бюджету", — зауважила парламентарка.
Читайте також: Підвищення військового збору заклали в бюджет-2025
Крім того, Южаніна докладно описала, як саме постраждає бізнес. Спершу роботодавець збільшить фонд заробітної плати, щоб сплатити новий податок, тоді зменшаться його "фінансові результати до оподаткування", далі — відповідне зменшення податку на прибуток. На її думку, бюджет матиме одномісячний ефект, однак згодом підприємства позакриваються, бо не зможуть нести тягар податків.
"А що буде в найближчій перспективі? Що буде в перспективі за пів року і рік, коли буде велика кількість не неспроможних підприємств, у яких не витримують економічні показники", — сказала Южаніна.
У 2024 році 87% компаній-членів Європейської бізнес асоціації (ЄБА) підвищили зарплати своїм працівникам. У 2025 році це планують зробити 88% компаній, передають Патріоти України з посиланням на опитування ЄБА. За даними опитування, 36% компаній планую...
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. Текст трохи ...