З 42 доларів (максимум з квітня) котирування спікірували на 14% - до 35,84 долара, перш ніж відскочити до позначки 37,04.
Акції «Яндекса» обвалились на біржі Nasdaq у п'ятницю на новинах про те, що в Державну Думу Росії внесений законопроект, що забороняє іноземцям володіти більше 20% в «значущих» інтернет-компаніях, передають Патріоти України.
Почалися торги стрибком на 8% на публікації звіту за другий квартал, де «Яндекс» показав двократне зростання бізнесу в медіа і таксі, 16-відсоткове зростання доходів «Яндекс.Маркет», а також перевершив прогнози по виручці (41,7 млрд рублів) і EBITDA, однак папери найбільшої інтернет-компанії Росії стрімко пішли вниз, коли заголовки про нову ініціативу російського парламенту потрапили на новинні стрічки.
З 42 доларів (максимум з квітня) котирування спікірували на 14% - до 35,84 долара, перш ніж відскочити до позначки 37,04 і закрити торги в мінусі на 3,6% щодо четверга і 12% в порівнянні з ранковим піком. За чотири години капіталізація «Яндекса» скоротилася на 1,5 млрд доларів. На закриття торгів компанія, яка починалася у 1997 році з трьох серверів за 10 тисяч доларів, коштувала 12,1 млрд доларів.
Відповідно до законопроекту, який в останній день весняної сесії вніс до Держдуми єдинорос Антон Горелкин, з 1 січня 2020 року стосовно інтернет-компаній, визнаних «значущими» для «інформаційної та комунікаційної інфраструктури», будуть діяти ті ж норми, що з 2016 року працюють для ЗМІ: основним власником має бути російська юридична особа, а іноземні інвестори не можуть тримати більше п'ятої частини капіталу.
Крім того, таким інтернет-ресурсам пропонується заборонити надавати доступ до інформації про російських користувачів іноземним компаніям і громадянам, а також російським компаніям з більш ніж 20-відсотковою іноземною участю без попереднього узгодження урядової комісії. У разі порушення ресурс не блокується, але йому забороняється залучати рекламу - ключове джерело виручки.
Під критерії «значущих ресурсів» в Росії потрапляє тільки «Яндекс», і в компанії вважають, що законопроект не повинен бути прийнятий. Він може «зруйнувати унікальну екосистему інтернет-бізнесів в Росії, де локальні гравці успішно конкурують з глобальними компаніями», заявили Reuters у прес-службі «Яндекса», підкресливши, що в результаті постраждають кінцеві користувачі.
Хмари над «Яндексом» почали згущуватися минулої осені, коли, за даними «Ведомостей», наради з компанії проходили на рівні вищого керівництва країни, стурбованого великою Медіаактивністю і неможливістю контролювати систему, в першу чергу сервіси «Яндекс.Дзен» і «Яндекс.Новини».
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України.
. За його словами, зростання реального ВВП У...