З 42 доларів (максимум з квітня) котирування спікірували на 14% - до 35,84 долара, перш ніж відскочити до позначки 37,04.
Акції «Яндекса» обвалились на біржі Nasdaq у п'ятницю на новинах про те, що в Державну Думу Росії внесений законопроект, що забороняє іноземцям володіти більше 20% в «значущих» інтернет-компаніях, передають Патріоти України.
Почалися торги стрибком на 8% на публікації звіту за другий квартал, де «Яндекс» показав двократне зростання бізнесу в медіа і таксі, 16-відсоткове зростання доходів «Яндекс.Маркет», а також перевершив прогнози по виручці (41,7 млрд рублів) і EBITDA, однак папери найбільшої інтернет-компанії Росії стрімко пішли вниз, коли заголовки про нову ініціативу російського парламенту потрапили на новинні стрічки.
З 42 доларів (максимум з квітня) котирування спікірували на 14% - до 35,84 долара, перш ніж відскочити до позначки 37,04 і закрити торги в мінусі на 3,6% щодо четверга і 12% в порівнянні з ранковим піком. За чотири години капіталізація «Яндекса» скоротилася на 1,5 млрд доларів. На закриття торгів компанія, яка починалася у 1997 році з трьох серверів за 10 тисяч доларів, коштувала 12,1 млрд доларів.
Відповідно до законопроекту, який в останній день весняної сесії вніс до Держдуми єдинорос Антон Горелкин, з 1 січня 2020 року стосовно інтернет-компаній, визнаних «значущими» для «інформаційної та комунікаційної інфраструктури», будуть діяти ті ж норми, що з 2016 року працюють для ЗМІ: основним власником має бути російська юридична особа, а іноземні інвестори не можуть тримати більше п'ятої частини капіталу.
Крім того, таким інтернет-ресурсам пропонується заборонити надавати доступ до інформації про російських користувачів іноземним компаніям і громадянам, а також російським компаніям з більш ніж 20-відсотковою іноземною участю без попереднього узгодження урядової комісії. У разі порушення ресурс не блокується, але йому забороняється залучати рекламу - ключове джерело виручки.
Під критерії «значущих ресурсів» в Росії потрапляє тільки «Яндекс», і в компанії вважають, що законопроект не повинен бути прийнятий. Він може «зруйнувати унікальну екосистему інтернет-бізнесів в Росії, де локальні гравці успішно конкурують з глобальними компаніями», заявили Reuters у прес-службі «Яндекса», підкресливши, що в результаті постраждають кінцеві користувачі.
Хмари над «Яндексом» почали згущуватися минулої осені, коли, за даними «Ведомостей», наради з компанії проходили на рівні вищого керівництва країни, стурбованого великою Медіаактивністю і неможливістю контролювати систему, в першу чергу сервіси «Яндекс.Дзен» і «Яндекс.Новини».
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....