Втративши європейський ринок газу та отримавши сотні мільярдів рублів збитків, російський Газпром готується до масових звільнень співробітників центрального апарату. Компанія розглядає можливість скорочення 1,6 тисячі працівників головного офісу - відповідного листа на ім'я голови Олексія Міллера направила заступниця голови правління Єлена Ілюхіна. Про це повідомляють росЗМІ у понеділок, 13 січня, передають Патріоти України.
У документі вона вказує на "виклики, що стоять перед групою Газпром, і необхідність оптимізації витрат на всіх рівнях управлінських і виробничих процесів". Як зазначає Ілюхіна, наразі Газпром щорічно витрачає 50 млрд рублів тільки на зарплати працівникам центрального офісу. Їх кількість, за оцінками Ілюхіної, можна скоротити з 4,1 тисячі до 2,5 тисячі осіб.
Заступник голови правління, начальник департаменту інформаційної політики Сергій Купріянов підтвердив Forbes автентичність листа. Кандидатів на звільнення компанія планує погодити протягом місяця - до 15 лютого.
Відключивши газ більшості європейських країн у невдалій спробі досягти поступок щодо України, Газпром втратив дві третини експорту: у 2023 році його поставки в далеке зарубіжжя склали лише 69 млрд кубометрів і стали найнижчими з 1985 року. А експорт до Європи впав до 28 млрд кубометрів - рівня другої половини 1970-х років.
У 2024 році прокачка в Європу дещо зросла - до 32 млрд кубометрів за рік, за оцінками Reuters, але залишилася в 5,5 разів нижчою за довоєнні рівні. Сподівання Кремля на Китай, якому Путін пропонував збільшити закупівлі газу до 100 млрд кубометрів на рік, не виправдалися. Сі Цзіньпін так і не підписав контракт на будівництво газопроводу Сила Сибіру-2, а трубопровід Сила Сибіри-1, запущений наприкінці 2019 року, компенсував Газпрому лише чверть від колишніх поставок до ЄС навіть після виходу на повну потужність - 38 млрд кубометрів на рік.
За підсумками 2023 року Газпром отримав перший за чверть століття чистий збиток за міжнародними стандартами звітності, і його розмір - 629 млрд рублів - став рекордним за всю історію компанії. У 2024 році Газпром повернувся до прибутку за МСФО - він склав 989 млрд рублів за січень–вересень. Однак його газовий бізнес залишався глибоко збитковим: за перше півріччя збитки склали 480,6 млрд рублів.
Припинення транзиту газу через Україну з 1 січня 2025 року позбавить Газпром ще близько $6 млрд річного доходу, оцінює аналітик БКС Рональд Сміт. За українським маршрутом, який було запущено півстоліття тому і який став першим каналом експорту газу з СРСР до Європи, після початку війни транспортувалося близько 12-15 млрд кубометрів газу з РФ на рік. Основними споживачами газу за цим маршрутом були Словаччина, Австрія і Чехія, а також Україна, яка отримувала реверсний газ з ЄС.
У разі закінчення п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років, передають Патріоти У...
Найбільша авіакомпанія Китаю China Southern ухвалила рішення про припинення з 20 січня до 30 березня прямих рейсів за маршрутом Москва — Пекін. Про це пише The Moscow Times з посиланням на Асоціацію туроператорів Росії, передають Патріоти України. «Рей...