Втрати врожаю можуть скласти від 50% до 80%: В Україні дали тривожний прогноз

Згідно з дослідженнями, найбільш постраждала лохина сорту "Чендлер", втрати потенційного врожаю якої в деяких регіонах оцінюють більш ніж в 50%.

Директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва прогнозує, що мінусові температури в Україні, які спостерігалися на поточному тижні практично по всій країні, можуть привести до втрати до 80% врожаю кісточкових культур і до 50% - ягідних культур, передають Патріоти України з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Абрикос і інші кісточкові культури (персик, черешня і навіть деякі сорти сливи) зацвіли раніше звичайних термінів внаслідок високої температура повітря в березні. Проте з кінця березня повернулися нічні заморозки, які були згубними для квітів кісточкових культур, адже абсолютна більшість садівників України як і раніше не мають сучасних систем захисту від заморозків. Крім того, холодна погода під час цвітіння перешкоджала запиленню садів бджолами, від чого значною мірою залежить хороший урожай кісточкових культур і їх якість", - сказав вона.

Що стосується ягід, то УПОА на цьому тижні отримала відразу кілька повідомлень від українських виробників лохини з приводу серйозного збитку внаслідок зниження температури повітря в кінці минулого місяця. "Внаслідок аномально теплої зими і істотного потепління протягом березня лохина в багатьох регіонах України майже почала цвісти, однак на початку цього тижня вдарили морози. Погіршило ситуацію те, що після короткочасного потепління заморозки знову повернулися", - зауважила Звєрєва.

Згідно з дослідженнями УПОА, найбільш постраждала лохина сорта "Чендлер", втрати потенційного врожаю якої в деяких регіонах оцінюють більш ніж в 50%. Також істотно постраждав сорт "Дюк", який є одним з найпопулярніших серед вітчизняних фермерів. "Втрати по кісточкових культурах можуть досягти 80% від потенційного урожаю, по ягідним - 50%", - зазначила директор з розвитку УПОА.

Зелений водень з сонячної енергії: Багатообіцяючі технології виробництва екологічного палива, - вчені

понеділок, 26 жовтень 2020, 8:50

При подальшому зниженні вартості електролізерів і сонячних панелей, LCOH «електролізного водню» може скоротитися до 3,76 долара США за кілограм водню, підрахували автори. "Исследовательская группа из Утрехтского университета в Нидерландах сравнила две ...

Готуйте кишені: Українці по-новому будуть платити податок на нерухомість, перевірять вартість квартир кожного

понеділок, 26 жовтень 2020, 8:27

В Україні податок на нерухомість будуть стягувати з урахуванням не метражу, а вартості житла. У результаті ті, хто живе в центральних частинах міст, буде платити більше. Про це розповів глава комітету податкової, митної та фінансової політики Данило Ге...