Вважають за найбагатших? Ціни на сир в Україні дорожчі, ніж у Польщі та Росії: У скільки обійдеться найдешевший продукт

Сир вітчизняного виробництва в Україні стрімко дорожчає і сировари не збираються стримувати цінник. На фоні подорожчання молока підвищилася вартість усієї молочної та кисломолочної продукції. Наразі вартість українського сиру вище європейських сирів, передають Патріоти України.

За словами виробників, вони не можуть залишати колишні ціни, адже собівартість продукту зростає. Натомість споживачі купують російські та польські сири, які дешевші. І в цьому проблема. Навіть якщо українське молоко подешевшає, вартість виробництва сиру впаде не одразу, а споживачі вже звикли купувати імпортні сири.

Вже у жовтні ціни на сир в Україні збільшаться на 5%. На полицях супермаркетів мінімальна вартість українського сиру складатиме 220 грн /кг, тоді як сири з Польщі коштують на 10-15% дешевше.

Планується, що виробництво сиру в Україні у жовтні скоротиться. У зимовий період молока виготовляється менше, а значить натуральної сировини для виробництва сиру стає менше. Деякі виробники додають у сировину порошкове молоко, найчастіше соєве, або ще гірше - пальмову олію. Це спричиняє зміну структури самого сиру. Коли починаєш розжовувати такий, то здається, що він ніби кришиться.

Натуральний сир практично повністю складається з натурального молока ( коров'ячого, козиного, овечого). Коров'ячі сири мають найнижчу жирність, козині - найжирніші.

"Тучні роки" однозначно позаду: Рішення верхівки РФ після санкцій Заходу ще більше посилили дефіцит доходів

неділя, 5 лютий 2023, 20:15

Нафтові санкції, що почали діяти 5 грудня, попри очікування скептиків, виявились ефективними. Росія нині продає нафту майже за собівартістю, а 5 лютого набирають чинності наступні обмеження - діятимуть дві стелі цін на російські нафтопродукти. Дизельне...

Вибухи в Ірані: Чи вплине атака на завод дронів на хід війни в Україні

неділя, 5 лютий 2023, 14:11

Варто зауважити, що використання росією іранських дронів проти України не впливає суттєво на хід війни, оскільки українські сили ППО навчилися ефективно їм протидіяти. Днями на військовому заводі з виробництва БПЛА в Ірані пролунав сильний вибух. Крім ...