Вигідніше за банківський депозит: Скільки могли б заробити українці, якби рік тому купили золото

В Україні за рік вартість золота збільшилася на 25%, тоді як ставка за банківськими депозитами становить близько 14%. При цьому аналітики вважають, що ціни на золото продовжать зростати, передають Патріоти України.

Так, 23 березня минулого року тройська унція (31,1 г) коштувала 56 429 грн, а 23 березня 2023-го ціна становила вже 70 876 грн. Зростання склало близько 25%. Видання CNBC вважає, що ціни на золото мають більше можливостей для зростання, оскільки глобальні банки борються з можливою кризою.

Золото торгується за $1940,68 за унцію. За даними Refinitiv, у серпні 2020 року історичний максимум золота становив $2075. "Продовження покупок золота центральним банком є гарною ознакою для довгострокових цін", – сказав Ренді Смоллвуд, генеральний директор Wheaton Precious Metals, компанії, що займається потоковою передачею дорогоцінних металів.

За даними Всесвітньої ради із золота, попит на золото злетів до 11-річного максимуму в 2022 році через "колосальні покупки центральних банків". Торік центральні банки купили 55-річний максимум – 1136 тонн золота.

Наприкінці березня Fitch Solutions прогнозувало, що золото досягне максимуму 2075 доларів "найближчими тижнями". Фірма пов'язала цей прогноз із "глобальною фінансовою нестабільністю", додавши очікування, що золото "найближчими роками залишатиметься дорогим порівняно з рівнями до пандемії".

В Україні вже скоро перепишуть податки та правила для ФОПів: До чого готуватися

четвер, 1 червень 2023, 11:30

В Україні вже з 1 липня планують повернути податки для фізосіб-підприємців (ФОПів) до рівня, що був до повномасштабної війни. Окрім того, відновляться перевірки. Проте водночас з'явиться можливість добровільно погасити донараховані суми та уникнути штр...

Цінового "шоку" не уникнути? Тариф на електрику можуть ще раз підвищити: У Кабміні натякнули, коли саме

четвер, 1 червень 2023, 11:25

Кабінет міністрів України опублікував постанову про підвищення тарифу на електричну енергію для населення з 1 червня. Відповідна інформація розміщена на сайті уряду, передають Патріоти України. Відповідно до документу, нова єдина ціна на електричну е...