Вийшов на пенсію - відпочивай: Чому у працюючих пенсіонерів в Україні розмір виплат може бути меншим

Ситуації, коли людина все життя працювала, вийшла на пенсію з великим стажем і продовжує працювати, але при цьому отримує пенсію, яка значно нижча за середню - далеко не рідкість. Розібратись в причинах цього вирішили в редакції профільного видання, передають Патріоти України.

Справа в тому, що до редакції надійшов лист від пенсіонерки, яка має 40 років відпрацьованого стажу, вже шість років перебуває на пенсії, і отримує виплати в розмірі 2760 гривень.

«Мене цікавить, у зв’язку з чим вона така мала? Податки до ПФУ щомісяця перераховують. Мене не задовольняє така пенсія, враховуючи, що продовжую працювати і маю такий великий стаж. Прошу правильного перерахунку моєї пенсії», — просить українка.

У відповідь фахівці написали, що розмір пенсії залежить не лише від кількості стажу, а і від розміру заробітної плати. Якщо вона не висока, то і пенсія буде відповідною.

Також на розмір пенсії може впливати той факт, що людина продовжує працювати. Адже громадяни, які працюють, в деяких випадках отримують пенсію з урахуванням застарілих показників прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. Тобто той факт, що людина продовжує працювати, не є пенсійним привілеєм, а навпаки — може трохи занижувати пенсію, доки людина не звільниться.

В той же час у осіб віком понад 65 років, які мають повний стаж (жінки — 30 років, чоловіки — 35 років) і які не працюють, загальний розмір пенсії з усіма надбавками не може бути нижчим за 3120 гривень. Це було передбачено постановою Кабінету Міністрів № 168. Але у людей, яким ще не виповнилося 65 років, вказана норма поки що не враховується.

Крім того, протягом останнього року діяв інший пункт зазначеної постанови. В ньому зазначено, що особам, яким не виповнилося 70 років, але котрі мають повний стаж, мінімальна пенсійна виплата дотягується до 2760 гривень (незалежно від факту роботи).

Втім, після звільнення з роботи і за умови досягнення зазначеного віку пенсію може бути перераховано.

«Однак прогнозуємо, що підвищення пенсії не буде суттєвим, бо, на нашу думку, на її розмір все-таки впливає замалий індивідуальний коефіцієнт зарплати, хоча ми і не знаємо його розміру», — зізнаються у виданні.

Ситуація складна: Експерт пояснив, чому відключення світла у Києві є довшими, ніж в інших містах

неділя, 26 травень 2024, 7:22

У Києві набагато більше критичної інфраструктури, ніж в цілому по України. Це столиця, тут є багато промислових та інфраструктурних потужностей, які захищені державою як критичні. Відповідно для приватних споживачів та звичайного бізнесу електрики зали...

"Кількість бензовозів зросла в чотири рази": Експерт пояснив, чи загрожує Україні дефіцит пального

неділя, 26 травень 2024, 6:47

Постачання пального і впевненість у тому, що воно буде – це одна з небагатьох точок опори, на які зараз можна розраховувати. Про це заявив директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн в ефірі телемарафону "Єдині новини". "Це все через те, що у нас ...