Виконавцем має стати міністр-плагіатор? В Україні збираються карати за продаж та купівлю курсових робіт

Нардепи внесли законопроект про покарання за купівлю та продаж академічних текстів та плагіат.

В Україні хочуть ввести покарання за написання академічного тексту на замовлення та присвоєння замовником авторства на матеріал. Відповідний законопроект № 3759 "Про внесення змін до Закону України "Про освіту" щодо посилення відповідальності за порушення академічної доброчесності" зареєстрували у Верховній Раді. Документ направлений на розгляд комітету та надано для ознайомлення. Про це йдеться на сайті парламенту, передають Патріоти України.

Автори ініціативи - низка народних депутатів від різних партій - пропонують карати за купівлю та продаж курсових робіт студентами, аспірантами та докторантами.

"Проблема плагіату та крадіжки авторства у наукових роботах є вкрай актуальною для України. Експерти з науково-освітнього середовища відзначають, що близько третини всіх захищених в Україні дисертацій містять плагіат - понад 60 тисяч наукових робіт не повинні були пройти захист", - зазначається в пояснювальній записці до законопроекту.

Нардепи переконані, що поширенню таких замовних текстів сприяють слабкість застосування правових норм вищими навчальними закладами по виявленню плагіату та відсутність ефективного покарання.

Що пропонується

Проект закону передбачає внесення змін в закон "Про освіту". Зокрема, статтю 42 "Академічна чеснота" хочуть доповнити:

  • визначенням терміну "академічний текст", оскільки це один з основних об'єктів, щодо яких здійснюється порушення академічної доброчесності;
  • двома новими видами порушення академічної доброчесності - написання академічного тексту на замовлення та присвоєння авторства на академічний текст.

Важливо зазначити, що в законопроекті не пояснюють, як саме хочуть карати за купівлю та продаж "заказухи" та за плагіат. Крім того, залишається не ясним, як виявляти порушників.

Росія закриває для України Керченську протоку: Вбивають Маріуполь з економікою південно-східних областей, - Цаплієнко

середа, 14 квітень 2021, 23:09

Росія з 24 квітня під приводом військових манерів закриває Керченську протоку. Іноземним суднам буде заборонений прохід протокою до жовтня 2021 року. Про це повідомив військовий журналіст Андрій Цаплієнко у Telegram, зазначають Патріоти України. "За от...

Між Україною та "Л/ДНР" діють корупційні схеми з виплати пенсій жителям ОРДЛО

середа, 14 квітень 2021, 15:52

Подібні схеми є відмиванням бюджетних грошей і прямими доказами фінансування незаконних збройних формувань. На мою думку, СБУ має перевірити цю інформацію та припинити їхнє функціонування. В умовах фактичної зупинки перетину КПВВ на лінії розмежування ...