Виконавцем має стати міністр-плагіатор? В Україні збираються карати за продаж та купівлю курсових робіт

Нардепи внесли законопроект про покарання за купівлю та продаж академічних текстів та плагіат.

В Україні хочуть ввести покарання за написання академічного тексту на замовлення та присвоєння замовником авторства на матеріал. Відповідний законопроект № 3759 "Про внесення змін до Закону України "Про освіту" щодо посилення відповідальності за порушення академічної доброчесності" зареєстрували у Верховній Раді. Документ направлений на розгляд комітету та надано для ознайомлення. Про це йдеться на сайті парламенту, передають Патріоти України.

Автори ініціативи - низка народних депутатів від різних партій - пропонують карати за купівлю та продаж курсових робіт студентами, аспірантами та докторантами.

"Проблема плагіату та крадіжки авторства у наукових роботах є вкрай актуальною для України. Експерти з науково-освітнього середовища відзначають, що близько третини всіх захищених в Україні дисертацій містять плагіат - понад 60 тисяч наукових робіт не повинні були пройти захист", - зазначається в пояснювальній записці до законопроекту.

Нардепи переконані, що поширенню таких замовних текстів сприяють слабкість застосування правових норм вищими навчальними закладами по виявленню плагіату та відсутність ефективного покарання.

Що пропонується

Проект закону передбачає внесення змін в закон "Про освіту". Зокрема, статтю 42 "Академічна чеснота" хочуть доповнити:

  • визначенням терміну "академічний текст", оскільки це один з основних об'єктів, щодо яких здійснюється порушення академічної доброчесності;
  • двома новими видами порушення академічної доброчесності - написання академічного тексту на замовлення та присвоєння авторства на академічний текст.

Важливо зазначити, що в законопроекті не пояснюють, як саме хочуть карати за купівлю та продаж "заказухи" та за плагіат. Крім того, залишається не ясним, як виявляти порушників.

Хіти тижня. Дана команда "обілетити" чи вбити бізнес? "Нову пошту" оштрафують на 326 млн гривень через дрібні скарги від двох клієнтів

неділя, 25 липень 2021, 3:00

Причиною перевірок стали скарги від двох клієнтів на те, що на пошті пошкодили посилку вартістю 500 гривень, а також на те, що клієнта обрахували на відділенні, інформують Патріоти України. "За Порушення законодавства України головного управлінням Госп...

Хіти тижня. Особливо обурили банани: Луганчани образилися на російські супермаркети (фото)

неділя, 25 липень 2021, 2:00

Жителі непідконтрольної Україні території Луганської області скаржаться на велику різницю в цінах на продукти між магазинами в ОРЛО і в Ростовській області. Про це вони пишуть у соціальних мережах, передають Патріоти України. «У нас некоторые продукты ...