Вимикати світло в Україні можуть почати частіше, це триватиме всю зиму: Чого чекати

Протягом осені-зими в Україні триватимуть відключення електроенергії. Понад те, у деяких регіонах їхня кількість - як планових, так і аварійних - може збільшитись. Причина - через російські обстріли енергосистема країни буде змушена працювати в постійному режимі чергування аварійних відключень і ремонтів. Про це розповів директор енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України.

Він зазначив: в Україні є кілька в принципі енергодефіцитних регіонів, які виробляють мало електроенергії. У зв'язку з чим вони дуже залежні від поставок з інших областей. Це:

  • Київська область;
  • Житомирська;
  • Чернігівська;
  • Київ.

"Тут мало електростанцій, теплових станцій. Тому регіон залежить від інших регіонів – він пов'язаний із високовольтними лініями електропередач. І якщо ці лінії пошкоджені, виникають відповідні проблеми", – пояснив Омельченко.

При цьому він наголосив: протягом осінньо-зимового періоду енергосистема всієї країни працюватиме в режимі обстрілів-аварійних відключень-ремонтів-обстрілів – "і так по колу". "Я орієнтуюся на базовий сценарій, за яким триватимуть планові та аварійні відключення, перебої протягом усієї зими", – резюмував експерт.

Чи будуть відключення на кілька тижнів

Водночас Омельченко зазначив: ризики відключень світла в регіонах на кілька тижнів існують. Проте, за його словами, "до цього ще не дійшло".

"Існують різні сценарії: базовий, песимістичний, оптимістичний. Наприклад [мер Києва] Кличко та його підлеглі [говорячи про можливий повний блекаут] розповіли саме про критичний сценарій. [Загалом же] Ситуація складна, але контрольована – аварійні бригади працюють, закупити обладнання, але паніку потрібно відставити", – пояснив він.

До банків можна не поспішати: НБУ продовжив термін обміну старих банкнот і дрібних монет

п’ятниця, 29 вересень 2023, 14:30

Національний банк продовжив термін обміну монет дрібних номіналів та банкнот гривні старого зразка, введених у обіг до 2003 року, що вилучаються з обігу та перестали бути засобом платежу, передають Патріоти України. Йдеться про розмінні монети номінала...

Підвищення пенсій: Хто в січні отримає добавку до виплат у 268 грн

п’ятниця, 29 вересень 2023, 11:30

У проєкті бюджету на 2024 рік, уряд планує провести перерахунок пенсій українців у три етапи. Зокрема, з 1 січня зросте пенсія для українців, яким виповнилось 65 років, передають Патріоти України. З 1 січня обіцяють встановити мінімальну зарплату на рі...