Винна війна: Хто з українців не зможе вийти на пенсію в 60 років

Щороку в Україні змінюються вимоги щодо кількості необхідного трудового стажу для призначення пенсії. Так, у 2022 році для виходу на заслужений відпочинок у 60 років потрібно мати від 29 років стажу, у 2023 році - від 30, у 2024 - від 31 тощо. У 2028 році для виходу на пенсію потрібно мати від 35 років стажу, пише "На пенсії", передають Патріоти України.

Через повномасштабне вторгнення росіян, багатьом українцям довелося піти у відпустку власним коштом або ж їх змусили це зробити. А як відомо, період перебування у відпустці власним коштом не зараховується до страхового стажу. Немає сплати податків — немає стажу. А це означає, що при досягненні 60 років вам може просто банально не вистачити кількох місяців, а то й більше для виходу на пенсію.

Допомога з тимчасової непрацездатності такі громадяни також отримати не можуть, оскільки офіційно вони працевлаштовані. Також, якщо людина під час відпустки за свій рахунок захворіла, то лікарняні їй теж оплачувати ніхто не буде.

Крім відпустки за власний кошт, деяких українців з початку війни було переведено на неповний робочий день. Тим, хто буде переведений чи оформлений на півставки, зараховуватиметься неповний страховий стаж. Один місяць страхового стажу зараховується, якщо за особу оплачується повна сума соціального внеску. Якщо виплачуватиметься половина, то два місяці зараховуватимуться як один. Тобто доведеться працювати довше, щоб нагромадити необхідну кількість страхового стажу.

"Заради захисту національних інтересів": Італійський уряд запроваджує тимчасове управління на заводі, що належить російському "Лукойлу"

п’ятниця, 2 грудень 2022, 0:33

Рада міністрів Італії в четвер одностайно вирішила запровадити тимчасове управління на нафтопереробному заводі ISAB на Сицилії, що належить російському "Лукойлу" – санкції Європейського Союзу, які набувають чинності у грудні, погрожували зупинити його ...

"Коломойський більше не мільярдер": У Forbes розповіли, скільки грошей втратив олігарх

четвер, 1 грудень 2022, 23:00

Донедавна мільярдер Ігор Коломойський цьогоріч втратив понад половину своїх статків, оцінка яких впала до 850 млн дол, передусім через втрату в нафтових активах. Про це йдеться в оцінці Forbes Україна, передають Патріоти України. Так, найбільшу частку ...