До 2004 року пенсії в Україні поділялися на трудові та соціальні, регульовані Законом «Про пенсійне забезпечення» № 1788-XII від 5 листопада 1991 року та інші виплати. Трудові пенсії включали пенсії за віком, через інвалідність, за вислугу років та внаслідок втрати годувальника, передають Патріоти України.
З прийняттям Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 9 липня 2003 року, зникло поняття «трудова пенсія», нагадує «24 канал».
До трудових пенсій відносились:
Однак у 2004 набув чинності Закон «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV від 9 липня 2003 року. Тоді почали діяти нові правила, за якими і була перерахована раніше призначена пенсія.
Тепер, відповідно до солідарної системи, можуть бути призначені такі виплати:
Тобто, через новий Закон зникло поняття «трудова», але багато хто з пенсіонерів «за інерцією» чи за звичкою продовжує використовувати це поняття. В Мінсоцполітики радять пояснювати таким пенсіонерам відмінності у призначенні виплат, а також нагадувати, що з 2004 року також введено поняття «страховий стаж» замість «стаж роботи», тому при звертанні до офіційних представників краще вживати нові терміни замість тих, що вже втратили актуальність — так вдасться уникнути прикрих помилок та недорозуміння.
В Україні хочуть запровадити єдиний формат для індексації пенсійних виплат. Так, спеціальні пенсії більше не будуть прив'язані до зростання зарплат. Про це розповіла на YouTube-каналі "Що з економікою" міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, пе...
Міністерство соціальної політики України запропонувало збільшити виплати при народженні дитини до 50 тис. грн одноразово. Зараз така виплата становить 10 320 грн, тобто можливим є підвищення майже в 5 разів, передають Патріоти України. Відповідний про...