Вирішальними будуть чотири фактори: Українцям пояснили, від чого залежатиме стабільність гривні у червні

Курс долара та євро в Україні у червні вже традиційно залежатиме від подій на фронті. Однак, якщо не відбудуться істотні зміни, гривня залишиться стабільною - у травневому коридорі 37-38 грн/дол. та 40-41 грн/євро, передають Патріоти України.

Таку думку в коментарі OBOZREVATEL висловив начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий. Він перелічив й інші фактори, від яких залежить курс долара в Україні:

  • Дії Національного банку (НБУ)

Насамперед ідеться про збереження балансу між попитом і пропозицією на міжбанківському ринку. Для цього НБУ відстежує ситуацію і, залежно від неї, купує або продає валюту. Однак, окрім цього, Нацбанк зайнявся популяризацією гривневих депозитів, що також грає на користь української валюти.

  • Загальна економічна ситуація

За словами Лєсового, стабільності гривні допомагають: розвиток усіх сфер економіки, поступова активізація малого та середнього бізнесу, а також участь підприємців у програмі "Доступні кредити 5-7-9%".

  • Експортний потенціал

Окрім продовження "зернової угоди", очікується поступове розширення й логістичних можливостей та збільшення переліку експортованих товарів і сировини. Це позитивно вплине на гривню.

  • Допомога від партнерів

"Своєчасність та обсяг міжнародної фінансової допомоги, левова частка якої йде на покриття дефіциту державного бюджету, – це вагома основа для стабільності економіки", – констатував Лєсовий.

Джерело: Обозреватель

Японія надала Україні гранти на 22 млрд грн: Як їх вже розподілив уряд

неділя, 24 вересень 2023, 23:20

Україна отримала велику допомогу від Японського агентства міжнародного співробітництва JIСА. В уряді назвали напрямки та відомства, куди спрямують кошти. JIСА надало Україні гранти на загальну суму 21,83 мільярда гривень. Кабінет міністрів окреслив нап...

Платіжки за транспортування газу українцям перерахують за тиждень: Скільки доведеться платити з жовтня

неділя, 24 вересень 2023, 21:30

В Україні з 1 жовтня змінять правила розрахунку мінімальної витрати на транспортування газу. За новими правилами газові компанії зменшать суми для частини українців, передають Патріоти України. Як пише видання ГазПравда, Нацкомісія з питань енергетики...