Виробництво олії зупинилося: Великому європейському заводу не вистачає соняшнику з України

Один з найбільших у Молдові виробників олії - компанія Floarea Soarelui - призупинив роботу через брак насіння соняшника. Зокрема, українського, передають Патріоти України.

Про це повідомляєMold-Street. Зазначається: за словами директорки Floarea Soarelui Стели Островецької, підприємство спробувало у січні 2024 року отримати право на імпорт насіння з України, "але спеціалізована комісія Мінсільгоспу не видала ліцензію".

"Комбінат Floarea Soarelui, що випускає соняшникову олію, призупинив свою роботу. Причиною стала нестача насіння соняшнику на місцевому ринку, а також складнощі з його імпортом", – йдеться у повідомленні.

Водночас, наголошується, асоціація "Сила фермерів" стверджує, що насправді на ринку Молдови багато соняшника. Проте, переконують там, переробники "не хочуть пропонувати реальні ціни".

Самі ж виробники олії з цим незгодні. Та сама Островецька стверджує: запропоновані ціни "перебувають на рівні Чорноморського регіону".

"Якщо ми платитимемо більше за насіння, то ціна на олію також зросте. А якщо олія буде дорожчою, ми не зможемо експортувати", – резюмувала директорка Floarea Soarelui.

Оборону України профінансує держави-агресора: Країни G7 погодили передати Києву 50 млрд доларів під гарантії заморожених Заходом російських активів

четвер, 13 червень 2024, 16:41

Буде застосовано "розумний інструмент", який покаже Володимиру Путіну єдність країн Групи семи, зазначили у Мінфіні Німеччини. Лідери країн-учасниць "Великої сімки" (G7) на саміті в Італії погодили передачу Україні 50 млрд доларів. Про це повідомив мін...

Українців лякають жорсткими графіками відключень: "Укренерго" пояснило, чи правда це

четвер, 13 червень 2024, 15:58

Шахраї у соцмережах використовують логотип "Укренерго" для поширення фейкових повідомлень про жорсткі відключення електроенергії з метою збільшення аудиторії своїх телеграм-каналів. Достовірну інформацію про обмеження споживання електроенергії можна зн...