Виснажені, але не порожні: Як видобувають газ із родовищ в Україні (відео)

Україна здатна забезпечити себе власним блакитним паливом. У наших надрах - сотні мільярдів кубометрів. Проте видобути їх не так просто, повідомляють Патріоти України.

Старі родовища неминуче виснажуються, а розробляти нові заважає брак інвестицій і спротив місцевих депутатів. Утім, вітчизняні газовики знайшли спосіб не збавляти обертів і надати друге дихання діючим свердловинам.

Втративши перспективні морські родовища, газовики зосередилися на виснажених на суходолі. Виявляється, з них можна викачати більше. Зокрема, завдяки бурінню горизонтальних свердловин у старих вертикальних. Таким чином дістаються до глибших, досі недоступних покладів газу.

При цьому бурити вертикальну свердловину з нуля не потрібно, а це значно пришвидшує і здешевлює процес.

Освоювати новий метод українським газовикам допомагають білоруські, китайські та інші іноземні партнери. У світі цю технологію використовують уже десятиліттями.

В два рази дорожче "Аерофлоту": "Свинку Пеппу" продали за кругленьку суму

субота, 24 серпень 2019, 0:22

Мультсеріал перекладено більше, ніж на 40 мов, він транслюється в 180 країнах. Американський виробник іграшок Hasbro купить канадську компанію Entertainment One, що володіє правами на мультсеріал «Свинка Пеппа», за 4 мільярди доларів. Про це повідомляє...

Окупанти "покращили життя": У Криму забили на сполох через ситуацію із портами

п’ятниця, 23 серпень 2019, 20:59

Загальна кредиторська заборгованість Севастопольського порту становить 79 млн рублів (30 млн гривень). У Криму окупаційний уряд Севастополя виділив 54 млн рублів (20,6 млн гривень) субсидій для нормалізації роботи міського морського порту, передають Па...