Виснажені, але не порожні: Як видобувають газ із родовищ в Україні (відео)

Україна здатна забезпечити себе власним блакитним паливом. У наших надрах - сотні мільярдів кубометрів. Проте видобути їх не так просто, повідомляють Патріоти України.

Старі родовища неминуче виснажуються, а розробляти нові заважає брак інвестицій і спротив місцевих депутатів. Утім, вітчизняні газовики знайшли спосіб не збавляти обертів і надати друге дихання діючим свердловинам.

Втративши перспективні морські родовища, газовики зосередилися на виснажених на суходолі. Виявляється, з них можна викачати більше. Зокрема, завдяки бурінню горизонтальних свердловин у старих вертикальних. Таким чином дістаються до глибших, досі недоступних покладів газу.

При цьому бурити вертикальну свердловину з нуля не потрібно, а це значно пришвидшує і здешевлює процес.

Освоювати новий метод українським газовикам допомагають білоруські, китайські та інші іноземні партнери. У світі цю технологію використовують уже десятиліттями.

Чому СРСР програв США в космічній місячній гонці, - американський експерт

неділя, 26 травень 2019, 22:24

СРСР мав всі шанси перемогти. Але гра була закінчена до кінця 1968-го. Навіть із запізнілим стартом по частині Місяця космонавти могли першими зробити місячну посадку, пише Air & Space: "Але до кінця 1968-го гра була закінчена", передають Патріоти Укра...

Куди штовхає країну Коломойський: "Знову дефолт? Чим обернуся "кінець епохи бідності" по-аргентинськи", - журналіст

неділя, 26 травень 2019, 21:19

Уряд проринкових технократів, "хрестовий похід" президента проти корупціонерів, підтримка США і рекордний кредит від МВФ не врятували Аргентину від економічної рецесії. Що ж тоді казати про Україну в її теперишніх реаліях? Які уроки має винести Україна...