
Україна здатна забезпечити себе власним блакитним паливом. У наших надрах - сотні мільярдів кубометрів. Проте видобути їх не так просто, повідомляють Патріоти України.
Старі родовища неминуче виснажуються, а розробляти нові заважає брак інвестицій і спротив місцевих депутатів. Утім, вітчизняні газовики знайшли спосіб не збавляти обертів і надати друге дихання діючим свердловинам.
Втративши перспективні морські родовища, газовики зосередилися на виснажених на суходолі. Виявляється, з них можна викачати більше. Зокрема, завдяки бурінню горизонтальних свердловин у старих вертикальних. Таким чином дістаються до глибших, досі недоступних покладів газу.
При цьому бурити вертикальну свердловину з нуля не потрібно, а це значно пришвидшує і здешевлює процес.
Освоювати новий метод українським газовикам допомагають білоруські, китайські та інші іноземні партнери. У світі цю технологію використовують уже десятиліттями.
Киргизстан зіткнувся з дефіцитом бензину марок Аі-95 та Аі-98 через обмеження постачання з Росії та сезонного зростання попиту, передають Патріоти України з посиланням на The Moscow Times. Голова Асоціації нафтотрейдерів Канатбек Ешатов зазначив, що не...
В Україні влітку можливе повернення планових відключень електроенергії тривалістю приблизно 2–3 години на добу в окремих містах і регіонах. Про це заявив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, передають Патріоти України. З...