Вивели з РФ мільярди доларів: Спливло цікаве розслідування схем Льовочкіних

У схемі спливли також імена партнерів Льовочкіна.

Льовочкін володів латвійським банком, причетним до злочинної схеми. Фото: Антикор.

Народні депутати від "Опозиційної платформи – За життя" Сергій та Юлія Льовочкіни були співвласниками банку Trasta Komercbanka, причетного до масштабної схеми, яка нібито дозволила вивести з Росії мільярди доларів. Про це йдеться у розслідуванні "Слідство.інфо", передають Патріоти України.

Припускають, що їм вдалося це провернути завдяки довіреним особам. Так, журналісти з'ясували, що за допомогою тіньової фінансової схеми з російських банків на фіктивні компанії вивели понад 20 мільярдів доларів.

"Це були гроші організованої злочинності або кошти, виведені з бюджету Росії протягом 2011-2014 років. Одним із банків, через який виводили кошти, був саме латвійський Trasta Komercbanka", – зазначено у матеріалі.

Як стало відомо, трохи менше десяти відсотків Trasta Komercbanka належали громадянину США Чарльзу Трехерну. Однак повідомляється про листування Льовочкіних, що свідчить про те, що Трехерн фактично керував їхнім сімейним бізнесом.

Зокрема під наглядом Льовочкіної він стояв на чолі майже 40 офшорних фірм, розпоряджався французькою віллою і колекцією творів мистецтва, які їм належали. Трехерн отримав вказівку приховувати справжніх власників активів. Про це американцю нібито написав у електронному листі юрист сім'ї Льовочкіних.

У схемі спливли також імена партнерів Льовочкіна. Ще одним співвласником Trasta Komercbanka був ексрегіонал Іван Фурсін, який веде бізнес із нардепом. Йому належали 33% банку. Ще 43% володів гендиректор банку Ігор Буймістер, якого журналісти теж називають бізнес-партнером Льовочкіна.

Також з'ясувалося, що у 2010 році Трехерн пояснював секретарю Юлії Льовочкіної, як правильно скласти підроблений контракт. За його допомогою потім нібито перераховували кошти через офшорну компанію Lynform Capital, яка теж фігурувала у розслідуванні про злочинну схему. Зазначимо, Сергій і Юлія Льовочкіни – рідні брат і сестра.


Розмір пенсії можна збільшити! Лайфхак для частини пенсіонерів в Україні

понеділок, 5 червень 2023, 10:45

Виходячи на пенсію за віком, кожен українець сподівається отримувати гідні виплати, але іноді сподівання не співпадають з виплатами, передають Патріоти України. Втім, є невелика хитрість, яка допоможе збільшити пенсійні виплати. Її порадив пенсіонерам...

Тариф на електроенергію треба підвищити українцям ще вдвічі: Колишній міністр енергетики зробив гучну заяву

понеділок, 5 червень 2023, 10:30

В Україні з 1 червня зросли тарифи на електроенергію, проте є думка, що тариф на електрику й досі не відповідає ситуації на ринку. Зокрема, колишній міністр енергетики Олексій Оржель висказав думку, що тариф повинен бути щонайменше у два рази вищим.Про...