Народні депутати від "Опозиційної платформи – За життя" Сергій та Юлія Льовочкіни були співвласниками банку Trasta Komercbanka, причетного до масштабної схеми, яка нібито дозволила вивести з Росії мільярди доларів. Про це йдеться у розслідуванні "Слідство.інфо", передають Патріоти України.
Припускають, що їм вдалося це провернути завдяки довіреним особам. Так, журналісти з'ясували, що за допомогою тіньової фінансової схеми з російських банків на фіктивні компанії вивели понад 20 мільярдів доларів.
"Це були гроші організованої злочинності або кошти, виведені з бюджету Росії протягом 2011-2014 років. Одним із банків, через який виводили кошти, був саме латвійський Trasta Komercbanka", – зазначено у матеріалі.
Як стало відомо, трохи менше десяти відсотків Trasta Komercbanka належали громадянину США Чарльзу Трехерну. Однак повідомляється про листування Льовочкіних, що свідчить про те, що Трехерн фактично керував їхнім сімейним бізнесом.
Зокрема під наглядом Льовочкіної він стояв на чолі майже 40 офшорних фірм, розпоряджався французькою віллою і колекцією творів мистецтва, які їм належали. Трехерн отримав вказівку приховувати справжніх власників активів. Про це американцю нібито написав у електронному листі юрист сім'ї Льовочкіних.
У схемі спливли також імена партнерів Льовочкіна. Ще одним співвласником Trasta Komercbanka був ексрегіонал Іван Фурсін, який веде бізнес із нардепом. Йому належали 33% банку. Ще 43% володів гендиректор банку Ігор Буймістер, якого журналісти теж називають бізнес-партнером Льовочкіна.
Також з'ясувалося, що у 2010 році Трехерн пояснював секретарю Юлії Льовочкіної, як правильно скласти підроблений контракт. За його допомогою потім нібито перераховували кошти через офшорну компанію Lynform Capital, яка теж фігурувала у розслідуванні про злочинну схему. Зазначимо, Сергій і Юлія Льовочкіни – рідні брат і сестра.
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...