Вже у лютому в Україні розпочнуться відключення газу: До чого готуватися пересічним громадянам

Уже в лютому багато українських споживачів ризикують залишитися без постачання газу. Уряд підготував список, за яким відбуватиметься відключення газу. Назвали цей список завуальовано: "плановий графік постачання та використання природного газу в розрізі споживачів із визначенням відповідних цінових показників". Однак суті процесу така розмита назва не змінює. Про відключення газу, що готуються, написав перший заступник голови комітету ВР з питань енергетики та ЖКГ, опозиційний нардеп Олексій Кучеренко, передають Патріоти України.

Він каже, що потреба в такому "графіку постачань" пов'язана саме з тим, що Україні катастрофічно не вистачає газу, припасеного у підземних сховищах. Зараз, у період зимових холодів, коли добове споживання газу значно зросло, обмежити відкачування газу із ПСГ – єдиний прийнятний вихід. Отже, доведеться відключати окремих споживачів.

"Остання три доби газу зі сховищ не вистачає і доводиться відбирати мінімум 10 млн "кубів" на добу з труби. Закінчиться це погано, і "Газпром" тільки на це й чекає. Отже, готують споживачів до обмежень. Насамперед – промисловість, щоб у жодному разі не чіпати ТКЕ та населення”, – вважає Кучеренко.

Тобто, за словами Кучеренка, населення і теплову комунальну енергетику поки не чіпатимуть, щоби не повторився в Україні казахський сценарій. А от щодо промислових підприємств, то їм по черзі "прикручуватимуть кран", аби скоротити споживання газу.

З висновками Кучеренка погоджується і енергоексперт Валентин Землянський.

"Я думаю, що йдеться про план обмеження споживання з лютого, коли похолодає. У нас за температур -10, -15 обсяг споживання становить 160-180 млн куб. м. на добу. Обсяг, який у нас є у сховищах, а також власний видобуток становитимуть 145 млн. куб. м. Відповідно, у нас виникатимуть добові дефіцити. Тому їх гаситимуть за рахунок відключення промисловості.

Вирішити проблему можна було би за рахунок додаткового імпорту газу, вважає експерт. Проте навряд чи Україні вдасться про це домовитись. Наразі вся Європа відчуває сильний газовий голод. А Росія тим часом не поспішає підвищувати постачання газу на Захід, розраховуючи таким чином продавити якнайшвидший запуск "Північного потоку-2".

"Проводили транзакції від імені компаній з КНДР": США ввели нові санкції проти російських банків

п’ятниця, 27 травень 2022, 20:35

США ввели нові санкції проти двох російських банків. Про це йдеться в заяві Міністерства фінансів США, передають Патріоти України. Санкції були введені проти російських банків "Дальневосточный банк" та "Спутник". За оцінками Вашингтона, ці банки "прово...

Росіяни вивозять з України десятки тисяч тонн зерна та овочів: За якими схемами та хто їм допомагає

п’ятниця, 27 травень 2022, 18:56

Російські окупанти вивозять із Херсонської області десятки тисяч тонн зернових та овочів до Криму. Причому йдеться не лише про вкрадену продукцію, а й про ту, яку продають українські аграрії "по зв'язках". Про це під час брифінгу розповів голова Херсон...