
З 1 лютого в Україні банки введуть ліміти на переказ грошей для клієнтів. Йдеться про кошти, які відправляють одна одній фізичні особи за реквізитами IBAN. Відповідний меморандум підписали найбільші банки України, передають Патріоти України.
Нововведення стосуватиметься тільки клієнтів, у яких немає документально підтверджених доходів. Банки класифікуватимуть їх за трьома групами ризику: "високий", "середній" і "низький". Для клієнтів з "високим" рівнем ризику ліміт становитиме 50 тисяч гривень на місяць.
Для "середньої" і "низької" груп ризику обмеження діятимуть у два етапи:
У цій ситуації клієнти зможуть зняти обмеження, однак їм буде необхідно надати в банк документи, що пояснюють походження коштів. Після ознайомлення з документами, банки зможуть коригувати або знімати обмеження з огляду на фінансові можливості клієнта та контроль за рухом коштів на рахунках.
Як пояснюють в НБУ, такі нововведення спрямовані на зменшення тіньового сектору економіки та боротьби з незаконними схемами, як-от залучення "дропів" (особи, які надають свої банківські картки для сумнівних операцій).
Російські регіони охопила масштабна паливна криза. На місцевих заправках шикуються величезні черги, а на багатьох АЗС бензин взагалі зник із продажу, передають Патріоти України з посиланням на Telegram-канал ASTRA. За інформацією видання, в Липецькій о...
Українці за кордоном можуть оформити пенсію дистанційно - але лише за однієї умови, про яку знають не всі. Про це у відповіді на запит РБК-Україна розповіла заступниця голови правління Пенсійного фонду України Тетяна Король, передають Патріоти України....