В Україні затвердили нову систему оплати праці державних службовців, а також оголосили про скорочення чиновників із 1 січня 2024 року. При цьому буде підвищено зарплати тих, хто працює в умовах інтенсивних обстрілів, передають Патріоти України.
Відповідні рішення ухвалив Кабінет міністрів України на засіданні. Нова система оплати праці та скорочення вакансій, за оцінками Міністерства фінансів, дозволить Україні заощадити близько 8 млрд грн бюджетних коштів та спрямувати їх у 2024 році на потреби безпеки та оборони.
Як пояснив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, нова система для держслужбовців передбачає скорочення частки премій у зарплаті. Також оплата праці проводитиметься на підставі кваліфікації та грейдів.
"Сьогодні затверджуємо документ про нову систему оплати праці на основі кваліфікації посад та грейдів. Тепер 70% зарплати держслужбовця складатиме оклад, і лише 30% премії … І це лише перший етап", – заявив Шмигаль.
Також, з його слів, з 1 січня скорочується кількість вакансій державної служби. Під скорочення підпадає майже 20 тис. робочих місць.
Водночас, Кабмін вніс зміни до постанов від 25.04.2023 №391 та від 25.08.2023 №928. Вони спрямовані на підвищення зарплат тим, хто працює в умовах інтенсивних обстрілів на території активних бойових дій.
"Передбачити можливість збільшити вдвічі розмір надбавки за роботу під час інтенсивних обстрілів на територіях, на яких ведуться активні бойові дії, у розрахунку на місяць пропорційно робочим дням, коли відбувалися обстріли... Посадові оклади визначати з урахуванням коефіцієнта 3 у розрахунку на місяць дням, коли відбувалися обстріли", – йдеться у рішенні Кабміну.
Список робіт, за які виплачується така надбавка, визначатиметься начальником обласної військової адміністрації. Перелік працівників також погоджуватиметься відповідною обласною військовою адміністрацією.
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...