З 1 січня 2023 року в Україні по-новому будуть нараховувати соціальну допомогу внутрішньо-переміщеним особам (ВПО), малозабезпеченим сім'ям, одиноким матерям на дітей та іншим категоріям передають Патріоти України.
30 листопада набула чинності відповідна постанова Кабінету Міністрів України №1320. Відповідно до неї, автоматичне нарахування державної соціальної допомоги та пільг під час воєнного стану припиняється.
Автоматичне нарахування всіх видів державної допомоги буде продовжено лише для тих громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях України або у зоні ведення бойових дій. Водночас зміни торкнуться таких видів виплат:
Виплати від держави не поновлюватимуться, якщо територіальну громаду, де проживає людина, виключили з відповідного переліку, з яким можна ознайомитися на сайті Міністерства реінтеграції. При цьому державна соціальна допомога та пільги будуть виплачувати протягом місяця, в якому територіальна громада була виключена з такого переліку, та протягом місяця, наступного після її виключення.
Крім того, допомогу можуть не поновити, якщо в період запровадження воєнного стану виявлено відомості та/або отримано інформацію, що вплинула або могла вплинути на встановлення права на отримання державної соціальної допомоги та визначення її розміру. Зазначається, що виплати припиняються з місяця, наступного за тим, у якому було отримано відповідну інформацію.
Для поновлення виплат ті категорії громадян, які раніше отримували допомогу автоматично, зараз проживають за межами громад, які розташовані в районі проведення бойових дій або перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), необхідно від 1 січня 2023 року подати відповідну заяву. Для цього потрібно звернутися до представників громад або до ЦНАП із відповідним пакетом документів.
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...