З електрикою стане трохи легше: Підконтрольні Україні АЕС повністю відновили потужність після ремонтів розподільчої мережі, пошкодженої російськими ударами

АЕС України. Колаж НВ

Українські атомні електростанції, що залишаються під контролем уряду — Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська — повністю відновили свою потужність після російських атак на енергетичну інфраструктуру, передають Патріоти України з посиланням на заяву МАГАТЕ.

У повідомленні організації зазначається, що всі енергоблоки трьох станцій знову працюють на повну потужність. Виробництво електроенергії повернулося до попередніх показників після обстрілів, які призвели до суттєвих обмежень у роботі об'єктів.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі повідомив, що майже всі блоки працюють на максимумі, за винятком одного, який все ще працює у режимі зниженої потужності. Також повністю відновлені всі високовольтні лінії електропередавання, пошкоджені під час російських атак.

МАГАТЕ планує направити місію для огляду низки критично важливих підстанцій, від стану яких залежить функціонування АЕС і ядерна безпека. Це буде шоста місія Агентства.

20 листопада українське Міністерство енергетики повідомило про вимушене зниження потужності АЕС через пошкодження систем передачі електроенергії та необхідність превентивних заходів під час загроз. МАГАТЕ тоді підтвердило, що після обстрілу 19 листопада три українські станції були змушені зменшити виробництво і назвало ситуацію тривожною.

Будуть проблеми: Експерт назвав регіони, в яких влітку можливі відключення електрики

субота, 27 червень 2026, 6:51

Цього літа робота української енергомережі напряму залежатиме від погодних умов та російських атак. У найближчі місяці країна може знову стикнутися з нестачею потужностей, що спричинить тимчасові перебої з електропостачанням. Можуть запровадити аварійн...

США відновили санкції щодо нафтових гігантів Росії, Роснефти та Лукойла

субота, 27 червень 2026, 6:24

Останній waiver закінчився 16 червня. США відновили дію санкцій проти російських нафтових корпорацій Роснефть і Лукойл після кількох відтермінувань. Останнє послаблення санкційного режиму завершилося 16 червня, і його не було продовжено. Про це заявив ...