Практично всіх українців у червні перевели на нового постачальника газу - "Нафтогаз". Водночас про такий перехід повідомили із запізненням. У результаті українці заплатили за блакитне паливо газзбутам, а мали "Нафтогазу", передають Патріоти України.
Як повідомляє UBR, деякі споживачі поскаржилися, що сплатили рахунки за травень старим постачальникам за платіжками, які продовжували надходити до них від газзбутів. Водночас у них виникла заборгованість перед "Нафтогазом".
Передавати переплачені кошти "Нафтогазу" газзбути відмовляються. Повернути переплату можна лише надіславши письмову заяву з копією паспорта, ідентифікаційного коду та IBAN-кодом. До 11 липня використали таку можливість лише 5% клієнтів, що переплатили в травні "Твій газзбут".
Навіть ті клієнти, які уникли помилкової переплати за газ, зіткнуться з труднощами у розрахунках за платіжки. Багатьом із них надходили квитанції від старих постачальників через різні додатки для оплати комуналки (наприклад, від київського комунального підприємства "Центр комунального сервісу"), щоправда, із "нулями" у графі із зазначенням суми за газ. Свої платіжки НАК не надсилає без заявки від клієнта.
Плутанина посилюється ще й тим, що споживачам потрібно окремо оплачувати споживання газу та його розподіл за двома різними квитанціями. Плату за розподіл потрібно вносити на рахунок облгазу. Проте значна частина з них, що раніше діяла під брендом "Регіональна газова компанія" (РГК), перейшла за рішенням суду у власність "Нафтогазу".
Згідно з чинним законодавством, українські пенсіонери, яким виповнилося 70, 75 та 80 років, отримують так звані «вікові доплати» до пенсії (300, 456 та 570 гривень відповідно) щомісячно, передають Патріоти України. Втім, в деяких містах, як, до приклад...
Ярослав Романюк, який очолював Верховний суд до 2017-го, в 2023-му у своїй декларації показав пенсію в розмірі 2 млн 937 тис. грн за рік. Тобто щомісячно він отримував від ПФУ 244,7 тис. грн. Однак Романюк вважав, що такий розмір пенсії порушує його пр...