З українців вимагають двічі заплатити за газ: Звідки з'явився борг та що робити

Практично всіх українців у червні перевели на нового постачальника газу - "Нафтогаз". Водночас про такий перехід повідомили із запізненням. У результаті українці заплатили за блакитне паливо газзбутам, а мали "Нафтогазу", передають Патріоти України.

Як повідомляє UBR, деякі споживачі поскаржилися, що сплатили рахунки за травень старим постачальникам за платіжками, які продовжували надходити до них від газзбутів. Водночас у них виникла заборгованість перед "Нафтогазом".

Передавати переплачені кошти "Нафтогазу" газзбути відмовляються. Повернути переплату можна лише надіславши письмову заяву з копією паспорта, ідентифікаційного коду та IBAN-кодом. До 11 липня використали таку можливість лише 5% клієнтів, що переплатили в травні "Твій газзбут".

Навіть ті клієнти, які уникли помилкової переплати за газ, зіткнуться з труднощами у розрахунках за платіжки. Багатьом із них надходили квитанції від старих постачальників через різні додатки для оплати комуналки (наприклад, від київського комунального підприємства "Центр комунального сервісу"), щоправда, із "нулями" у графі із зазначенням суми за газ. Свої платіжки НАК не надсилає без заявки від клієнта.

Плутанина посилюється ще й тим, що споживачам потрібно окремо оплачувати споживання газу та його розподіл за двома різними квитанціями. Плату за розподіл потрібно вносити на рахунок облгазу. Проте значна частина з них, що раніше діяла під брендом "Регіональна газова компанія" (РГК), перейшла за рішенням суду у власність "Нафтогазу".

В Україні незабаром розпочнеться опалювальний сезон: Що буде із субсидіями та тарифами

вівторок, 4 жовтень 2022, 7:50

В Україні з 1 жовтня автоматично перерахують субсидії приблизно для 2,5 млн сімей. Ще близько 500 тис. осіб, за оцінками Мінсоцу, додатково оформлять допомогу. Попри дефіцит бюджету, кошти на компенсацію комунальних послуг обіцяють стабільно виділяти, ...

Як підготувати квартиру до складного опалювального сезону: ТОП-6 порад

вівторок, 4 жовтень 2022, 6:50

У Мінрегіоні розповіли українцям, як підготувати квартиру до опалювального сезону. Зокрема, там радять заздалегідь подбати про утеплення будинку, підготувати прилади опалення та подбати про альтернативні способи обігріву. Поради опублікувала пре-служба...