З українців вимагають двічі заплатити за газ: Звідки з'явився борг та що робити

Практично всіх українців у червні перевели на нового постачальника газу - "Нафтогаз". Водночас про такий перехід повідомили із запізненням. У результаті українці заплатили за блакитне паливо газзбутам, а мали "Нафтогазу", передають Патріоти України.

Як повідомляє UBR, деякі споживачі поскаржилися, що сплатили рахунки за травень старим постачальникам за платіжками, які продовжували надходити до них від газзбутів. Водночас у них виникла заборгованість перед "Нафтогазом".

Передавати переплачені кошти "Нафтогазу" газзбути відмовляються. Повернути переплату можна лише надіславши письмову заяву з копією паспорта, ідентифікаційного коду та IBAN-кодом. До 11 липня використали таку можливість лише 5% клієнтів, що переплатили в травні "Твій газзбут".

Навіть ті клієнти, які уникли помилкової переплати за газ, зіткнуться з труднощами у розрахунках за платіжки. Багатьом із них надходили квитанції від старих постачальників через різні додатки для оплати комуналки (наприклад, від київського комунального підприємства "Центр комунального сервісу"), щоправда, із "нулями" у графі із зазначенням суми за газ. Свої платіжки НАК не надсилає без заявки від клієнта.

Плутанина посилюється ще й тим, що споживачам потрібно окремо оплачувати споживання газу та його розподіл за двома різними квитанціями. Плату за розподіл потрібно вносити на рахунок облгазу. Проте значна частина з них, що раніше діяла під брендом "Регіональна газова компанія" (РГК), перейшла за рішенням суду у власність "Нафтогазу".

В Україні одночасно високий рівень безробіття та дефіцит працівників: Гетманцев оцінив вплив мобілізації на ринок праці

п’ятниця, 26 квітень 2024, 16:30

Мобілізація є одним із факторів, що призводить до дефіциту кадрів на українському ринку праці, що посилюється високим рівнем безробіття в країні. Проте цю проблему можна вирішити - зокрема, шляхом впровадження заходів з поліпшення системи бронювання та...

Закрутять гайки: США можуть оштрафувати Росію за відмову від долара, під прицілом й інші країни. - Bloomberg

п’ятниця, 26 квітень 2024, 15:39

У разі обрання президентом США наприкінці 2024 року Дональд Трамп може запровадити штрафні санкції для країн, які відмовляються від долара. Зокрема для Росії. Можливі дії передбачають, зокрема, експортний контроль та збори за маніпулювання валютою. Про...