За 10 років "сушки" залишаться у явних "лузерів": Як американські F-16 та F-35 відправляють на пенсію найбільш експортовані винищувачі "недонаддержави"

Винищувач 5 покоління F35

Російські багатоцільові літаки сімейства Су-27/30 поступляться другим місцем американським F-35 й стануть третіми у світі за поширеністю винищувачами вже до 2029 року. Вже зараз всі колишні держави "Варшавського договору", навіть таті небагаті як Румунія та Болгарія, рішуче позбавляються радянського мотлоху, зазначають Патріоти України. А за десятиріччя "російські пташки" чекає ще більш сумна доля.

Такі дані містяться у звіті про розвиток винищувальної авіації військово-повітряних сил країн світу до 2029 року, виданому американським профільним журналом Aviation Week & Space Technology (AW&ST) на 53-му Паризькому авіаційно-космічному салоні (Paris Air Show 2019).

«До 2029 року найбільш популярним бойовим літаком стане американський F-16, яких налічуватиметься в строю 2421 одиниця (на першому місці він знаходиться й зараз - прим. ДЕ). Друге місце займуть винищувачі типу F-35 Lightning II з показником 2 181 літак, а третє - винищувачі типу Су-27/30 російського виробництва з показником 1905 машин», - йдеться у звіті.

Найбільш розповсюджений у світі багатофункціональний легкий винищувач четвертого покоління Lockheed Martin F-16 Fighting FalconФахівці AW&ST відзначають, що в даний час російські винищувачі сімейства Су-27/30 є другими за популярністю у світі, а їх перехід на третє місце буде пов'язаний з різким збільшенням виробництва F-35.

Радянський/російський багатофункціональний винищувач четвертого покоління Су-30 Flanker-C

У топ-10 найпоширеніших бойових літаків у світі також увійде ряд інших машин радянського/російського виробництва, в тому числі багатоцільові бойові літаки МіГ-29/35 (493 одиниці), штурмовики Су-25 (459 одиниць) і винищувачі МіГ-21 (415 одиниць), відзначають експерти AW&ST.

Малопомітний винищувач-бомбардувальник п'ятого покоління Lockheed Martin F-35 Lightning II

Довідка: AW&ST розраховує прогноз розвитку ринку бойової та цивільної авіації за допомогою програмного забезпечення, яке проводить аналіз актуальних даних і тенденцій в автоматичному режимі.

Стрибок у третє тисячоліття: ЄС оприлюднив остаточну версію своєї водневої стратегії

четвер, 13 серпень 2020, 20:59

Помітна роль в модернізованій енергетиці відводиться і Україні. Проте, як зазначається в документі, в короткостроковій і середньостроковій перспективі буде необхідно виробництво «синього» водню (low-carbon hydrogen), який є продуктом переробки звичних ...

Інвестиції як визнання: Шведи дорого купили українську студію, що створила серію ігор Metro

четвер, 13 серпень 2020, 19:26

Шведська компанія Embracer Group, куди входять THQ Nordic, Deep Silver і Saber Interactive, придбала українську студію 4A Games, яка створила серію ігор Metro, повідомляють Патріоти України з посиланням на офіційний реліз компанії. . За 36 мільйонів д...