Підприємства теплокомуненерго шукають нові способи впливати на споживачів-боржників. Практика показала, що недобросовісних користувачів не лякають ні нарахована пеня, ні погроза судовими процесами. Одним з таких нових механізмів може стати відключення від опалення всіх мешканців будинку, передають Патріоти України.
Енергетики наводять як приклад газопостачальні компанії і постачальників електроенергії. Вони мають право відключати злісних неплатників від газу і електрики. З огляду на те, що централізоване опалення неможливо перекрити лише одній сім'ї, теплокомуненерго пропонують укласти із споживачами принципово нові договори: щоб компанія відповідала за постачання теплоносія не в квартиру, а виключно до входу в будинок.
«У підприємства є майно, яке закінчується на вводі в будинок. Там і повинен бути укладений договір на поставку — з будинком, ОСББ, ЖЕКом, управителем. І тоді підприємство буде мати можливість обмежити теплопостачання споживачеві будинку», — вважає генеральний директор «Полтаватеплоенерго» Олександр Олексенко.
З цією думкою згодні й інші теплопостачальні компанії: деякі споживачі можуть не платити роками, а тому в таких умовах компанії не вистачить ніякої фінансової «подушки». Отже, прийшов час для принципово нових механізмів впливу на населення.
Згідно зі свіжими даними від Держстату, в цілому по Україні населення заборгувало за опалення і гарячу воду 21 млрд гривень. Більше — лише борги за поставлений газ. Станом на липень найбільшими боржниками за тепло були Київ (понад 5 млрд гривень заборгованості сумарно), Харків і область (4 млрд грн), Дніпро і область (2,8 млрд гривень).
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...