За допомогою глави ОДА: Як Коломойський хоче остаточно вкрасти небо Дніпра (відео)

Коли олігарх очолював Дніпропетровську облдержадміністрацію, Святослав Олійник був його правою рукою.

Коломойський та Олійник. Фото: 49000.com.ua.

Доля будівництва аеропорту в Дніпрі стає все примарнішою. Спочатку в проекті секвестру державного бюджету уряд зовсім зрізав фінансування проектування і будівництва. Потім, в новій редакції, залишили аж 100 мільйонів з мільярда гривень. Але, як раніше повідомляв 49000.com.ua, Рада голосування за секвестр бюджету провалила і нині Кабмін знову перекроює державний кошторис. За останніми даними, які надав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков меру Дніпра в листуванні - аеропорт включили в надзвичайний бюджет і його секвестр не торкнеться, повідомляють Патріоти України.

Але після цієї заяви несподівано глава Дніпропетровської обласної ради просить віддати злітну смугу на їх баланс і обіцяє відремонтувати її за рахунок регіонального бюджету. Також Олійник обіцяє знайти фінансування, щоб побудувати новий термінал.

"Ми візьмемо допомогу у Міжнародного банку реконструкції та розвитку, також до процесу зможуть приєднатися всі бажаючі, в тому числі і обласний центр, якщо він в цьому зацікавлений", - мовить голова Дніпропетровської обласної ради.

Нагадаємо, головна мета реконструкції аеропорту та будівництва нового терміналу - зруйнувати монополію фірм, підконтрольних дніпровському олігархові Коломойському і пустити в міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ» інших операторів з більш низькими цінами. Адже, користуючись монополією, підконтрольна олігархові МАУ встановила ціни, які в рази перевищують вартість квитків в столичних аеропортах і сусідніх «повітряних воротах».

Власне, через те, що не вийшло відсудити в олігарха акції компанії, якій належить Міжнародний аеропорт «Дніпропетровськ», і довелося буквально вибивати фінансування з державного бюджету на реконструкцію злітної смуги, яку так і не зробив за 11 років Коломойський і домовлятися з харківським олігархом Ярославським про інвестиції в будівництво нового терміналу. Цим питанням протягом останніх трьох років займалися дніпровські нардепи-мажоритарники всіх політичних кольорів і забарвлень, і звичайно, мер Дніпра.

І тут раптом Олійник каже, що зможе реконструювати смугу за обласний рахунок, та ще й знайде кредитні гроші для будівництва терміналу. Природно, виникають питання. Якщо у обласної ради були ресурси на реконструкцію аеропорту, чому він не запропонував свою допомогу на кілька років раніше? Тому як вельми сумнівно виглядає версія про те, що у відносно стабільному 2018-му в бюджеті грошей не було, а під час світової економічної кризи, в умовах карантину, коли велика частина підприємств області не працюють, фінанси раптом з'явилися.
Однак більш вірогідною виглядає версія про те, що такий несподіваний інтерес Олійника до аеропорту продиктований зовсім іншими міркуваннями. Справа в тому, що нинішній голова Дніпропетровської обласної ради - член команди Коломойського. Коли олігарх очолював Дніпропетровську облдержадміністрацію, Олійник був його правою рукою. А в обласну раду Олійник потрапив під прапорами партії "Відродження", творець і кінцевий бенефіціар якого - ні хто інший, як Ігор Коломойський. Та й рішення про продаж обласної «Аульської хлоропереливної станції» фірмі, підконтрольній олігархові, що дозволило йому претендувати на монополію на поставки хлору, також підписав Олійник.
Судячи з усього, таке раптове завзяття глави облради отримати в своє володіння злітну смугу продиктовано бажанням Коломойського забрати її собі, а значить, остаточно вкрасти небо Дніпра у жителів міста і підпорядкувати своїм економічним інтересам.

Свій створити не спромоглися: Росія "клонує" українські двигуни

субота, 30 травень 2020, 13:50

Інформація, представлена в травні російським телеканалом «Зірка», згідно з якою корабель «Адмірал Головко» проекту 22350 отримав «повністю російську силову установку», далека від реальності. Український військовий портал звернув увагу на те, що інформа...

Хіти тижня. Експерт спрогнозував стрибок цін на нафту

субота, 30 травень 2020, 9:00

Котирування марки Brent можуть піднятися до позначки 40 доларів за барель. Такий прогноз озвучив керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин, передають Патріоти України з посиланням на Oбозреватель. На його думку, позитивний прогноз пов'язани...