У деяких випадках санкції будуть доходити до 200 тис. грн, пише UBR, передають Патріоти України
Паралельно за ці ж порушення для юросіб і фізосіб-підприємців (ФОП) I-III груп будуть накладати штраф в 10-кратному розмірі "мінімалки" - на 65 тис. Грн за кожного такого працівника. За повторний аналогічний проступок протягом року штраф роздується вдвічі - 30 "мінімалок" (195 тис. Грн).
Розділяє таку версію і експерт в області трудового права, к.ю.н., доцент Світлана Кожушко. Вона справедливо зазначає, що якби штрафні санкції прив'язали до юросіб та ФОП за групами (оскільки вони отримують різні доходи), то документ виглядав би порядком логічніше: чим більше заробляєш, тим більше платиш штрафів.
Якщо ж інспектор під час перевірки помітить, що у роботодавця працює людина без підписання договору, але в попередньому місяці роботодавець все ж сплатив за нього ЄСВ (договір ще був), підприємство або ФОП оштрафують на п'ять "мінімалок" за кожного такого співробітника (32, 5 тис. грн).
На стільки ж оштрафують підприємство за кожного працівника і в таких випадках:
На п'ять "мінімалок" можна буде "влетіти" - незалежно від наявності порушення щодо співробітників - і в таких випадках:
Ще одне із запропонованих нововведень - дозвіл інспекторам брати з собою на перевірки ще і співробітників поліції. Як говориться в документі, робиться це "для захисту життя і здоров'я інспекторів і інших учасників інспекційного відвідування". Залучати поліцію будуть на прохання Держпраці.
Як прописано в проекті закону, таке прохання повинні бути, по-перше, вмотивованою. А по-друге, прохання до Держпраці будуть направляти керівникам територіального органу поліції за місцем проведення інспекційного відвідування. З іншого боку, до перевірки можна буде залучати і профспілки для захисту працівників.
Юристи вважають, що як залучення поліцейських, так і посилення санкцій проти бізнесу - не вихід. Багато підприємців змушені йти на порушення трудового законодавства з об'єктивних причин - грошей для сплати податків може просто не бути. А законодавці, штрафують їх так, як ніби це компанії з величезними оборотами.
"Сьогодні будь-які штрафи з метою підвищення прозорості працевлаштування ніяк не наведуть порядок в галузі і не захистять права працівників. Робочих місць немає і так. А постійне залякування роботодавців штрафами результату не матиме. У Мінекономіки повинні думати, навпаки, про пільги при" білій "наймі людей " , - вважає Ростислав Кравець.
Він добавялет, що тут мова йде, перш за все, про впровадження програм для лібералізації трудового законодавства. На думку адвоката, законопроект міністерства призведе тільки до того, що інспекторам дадуть більше можливостей штрафувати саме сумлінних роботодавців. Великий бізнес буде давати хабарі, а дрібний - закриватися, оскільки таких штрафів не потягне.
В Україні найбільша пенсія (без урахування довічних виплат суддям) скоротилась в рази і досягла позначки в 51 042 грн. Таке скорочення відбулось через запровадження в січні 2025-го коефіцієнтів зменшення розміру надвисоких пенсій, передають Патріоти Ук...
В Україні знову дорожчає морква. Ціни на коренеплід вже підскочили більш ніж на 20%, порівняно з минулим тижнем, а рік тому овоч коштував у 4,5 раза дешевше, передають Патріоти України. Аналітики з EastFruit пояснюють це досить високим попитом на якісн...