В Україні за рік вартість блакитного палива зросла на 16%. Цього року тариф на газ не підвищуватимуть (як і до середини 2023-го), однак порівняно з минулим опалювальним сезоном суми у платіжках збільшаться, передають Патріоти України.
Так, за оцінками Держстату, якщо порівняти січень-серпень минулого року з поточним, виявиться, що газ подорожчав приблизно на 16%.
Для розуміння, у грудні 2021-го кубометр газу "Нафтогаз" продавав за 6,33 грн, а в грудні цього року – вже 7,96 грн за куб. Якщо взимку ви використовуєте для опалення будинку 200 кубів газу:
Тобто платіжка за газ збільшиться на 326 грн. Тут також варто враховувати, що торік в Україні ще був відкритий ринок газу – і багато українців користувалися послугами газзбутів (пов'язують з олігархом Дмитром Фірташем), а не "Нафтогазом". Проте загалом така пропорція у різниці тарифів зберігається.
А ось із тарифами на опалення (централізоване) ситуація не змінилася. З минулого року практично жодне підприємство своїх розцінок не змінило. І щонайменше до середини наступного року не змінить. Здебільшого таке рішення ухвалює місцева влада, проте негласно в уряді рекомендували всім "заморозити" ціни, також ухвалено мораторій на рівні парламенту.
Тариф на електроенергію змінили з жовтня 2021 року. Його знизили для тих, хто споживає до 250 кВт*годин, і фактично збільшили для тих, хто споживає більше. За чинними правилами за кожну кВт*годину доведеться платити 1,44 грн. Якщо споживати до 250 кВт*годин на місяць, то кожна кВт*година обійдеться вже в 1,68 грн.
Виплати українцям із другою та третьою групою інвалідності не скасують. Інформація про скасування не відповідає дійсності. Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передають Патріоти України. У відомстві наголосили, що зберігаються усі випла...
У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...