За графіком: У ДТЕК розповіли, скільки українцям доведеться жити з відключеннями електроенергії

Енергетикам не вдасться швидко відновити пошкоджені об'єкти генерації. У деяких випадках ремонт може тривати до 10 місяців і при умові, що є достатня кількість коштів на роботи та нове обладнання. Крім того, щоб відновити генерацію, необхідно забезпечити захист енергетичних об'єктів силами ППО.

Як розповів Дмитро Сахарук, виконавчий директор ДТЕК, в ефірі телемарафону, вже були випадки, коли відремонтовані об'єкти росіяни повторно атакувала. Відключення електроенергії триватимуть до того моменту, поки вдасться відновити генерацію.

"Основна причина, чому ми маємо дефіцит, це зруйнована чи пошкоджена генерація. У березні, квітні і травні росіяни завдавали серйозні атаки на українські ТЕС, ГЕЦ, об'єкти генерації і пошкодили до 8 ГВт. У нас немає можливості виготовити той обсяг електроенергії, щоб її вистачило на всіх", – пояснив він.

Вас може зацікавити:У Польщі скаржаться на нестачу українців: біженці поїхали працювати в більш заможні країни

До моменту відновлення пошкодженої генерації відключення – єдиний спосіб балансувати енергосистему. "Укренерго" надає компаніям, які займаються розподілом струмом по регіонам, ліміти. Для ДТЕК, який працює в Києві, Києвській області, а також в Дніпропетровській, Донецькій та Одеській областях, виділених об'ємів вистачає на 80% від потреби.

"Швидкість відновлення залежить від надійності захисту того, що відновлюється. В деяких випадках обладнання було пошкоджено вже після відновлення. Перше і основне завдання – мати ППО, яке збиває ракети росіян, які летять на станції. Друге – наявність коштів, щоб придбати обладнання, яке було зруйновано", – каже Дмитро Сахарук.

Раніше перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко ("Батьківщина") повідомив, що підвищити тариф на електроенергію для українців можуть уже найближчим часом. Очікується, що це може статися вже з 1 червня, а ціну буде збільшено до 3,5-4 грн/кВт*год.

Наймасштабніша DDoS атака в історії: Українська ІТ-армія вдарила по банківській системі РФ. Виведено з ладу платіжну систему "Мир"

п’ятниця, 21 червень 2024, 0:14

ІТ-армія здійснила масштабну атаку на російську банківську систему, включно з інфраструктурою національної системи платіжних карток (НСПК) – оператора карток "Мир". Про це повідомляє пресслужба ІТ ARMY of Ukraine. Внаслідок DDoS атаки ВТБ, Сбербанк, Т...

Знизити ціну

четвер, 20 червень 2024, 20:12

Як забезпечити стійкість України під час війни на виснаження, не затягуючи її і не перетворюючи війну на рутинний, повсякденний стан. Бурхливий зовнішньополітичний тиждень ніяк не змінив тренду, що визначився останніми місяцями. . Ані Україна і Західн...