Рахунок українця у "Монобанку" заблокували за переказ із криптовалютної біржі Binance. При цьому на розгляд скарги піде близько двох місяців, передають Патріоти України.
Про це клієнт банку написав на спеціалізованому форумі "Мінфін". "За рік використання три блокування. Минулого разу розблокували швидко після надання скриншотів з Binance, однак був урізаний місячний ліміт на зарахування і, я так розумію, потрапив до якогось чорного списку їхнього штучного інтелекту", – йдеться у скарзі.
У "Монобанку" зазначають: на вимогу НБУ вони зобов'язані перевіряти всі перекази клієнтів. У результаті їм доводиться блокувати окремі операції.
"Повірте, ми самі не любимо бюрократію, при цьому на вимогу НБУ банки перевіряють усі платежі, які зараховуються на рахунки клієнтам. Колеги перевіряють і нададуть інформацію, як тільки вона з'явиться", – кажуть у "Монобанку".
Як перевіряють українців
Кожен банк має знати свого клієнта. Під час оформлення рахунку клієнт заповнює анкету: вказує своє майнове становище, розмір зарплати, додаткові доходи тощо. Потім діє ризикоорієнтований підхід. Обов'язково повинні перевіряти:
Проте запідозрити порушення та заблокувати можуть практично будь-який переказ. Якщо зарплата клієнта, наприклад, становить 10 тис. грн на місяць, а він щодня переказує (або отримує) тисячі гривень, банк може вважати такі операції сумнівними.
Навіть оренда житла, особливо у столиці, продовжує залишатися розкішшю для багатьох мешканців Києва. Купити ж квартиру є й зовсім нездійсненною мрією в силу постійного подорожчання нерухомості, передають Патріоти України. Так, за даними Державної служб...
Згідно з чинним законодавством, українські пенсіонери, яким виповнилося 70, 75 та 80 років, отримують так звані «вікові доплати» до пенсії (300, 456 та 570 гривень відповідно) щомісячно, передають Патріоти України. Втім, в деяких містах, як, до приклад...