За літр бензину і ДП - 70 гривень: Українців шокували новими цінами на АЗС

Після дерегуляції цін на паливо вартість бензину і дизеля в Україні може істотно зрости. Мережі автозаправних станцій почали укладати перші угоди з постачання палива, ціна якого більше не обмежуються державним регулюванням, пише ZN.UA, передають Патріоти України.

Зазначається, що одна з таких пропозицій дистриб'ютора про постачання палива дрібним оптом опинилась у розпорядженні журналістів.

Що відомо про підвищення цін на паливо

Як випливає з документа, навіть якщо брати за орієнтир ціни даного дрібного опту, то вони перевищать останні роздрібні ціни, коли держава намагалася впливати на процес ціноутворення через регулювання, на 50% і більше. Зокрема, дистриб'ютор береться постачати паливо на АЗС за наступними цінами:

Регулювання цін на паливо

Уряд України раніше вводив держрегулювання цін на АЗС, встановивши граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни реалізації палива.

Кабмін також дозволяв АЗС без обмежень встановлювати ціну на" брендове преміальне " паливо за умови, що вони також продають пальне за регульованими державою цінами. В іншому випадку роздрібні ціни "брендового" палива не повинні перевищувати регульовані державою ціни більше ніж на 5%.

З середини березня Верховна Рада обнулила акциз на нафтопродукти і знизила ставки ПДВ до 7% з 20%. Оприлюднення Міністерством середніх цін літра ДП і бензину відбувається тричі на місяць.

Стрибки курсу чи стабільність? Що буде з доларом в Україні у лютому

понеділок, 30 січень 2023, 13:44

Офіційний курс долара в лютому 2023 року в Україні залишиться на рівні 36,6 гривні, а готівка може становити 40 гривень або навіть перевалити за цю позначку, передають Патріоти України. На цей час немає і не передбачається жодних причин падіння курсу д...

Купівля квартири в Європі: Скільки доведеться відкладати, щоб придбати житло у країнах ЄС

понеділок, 30 січень 2023, 12:30

Мешканцю Польщі, щоб купити собі квартиру площею 50 квадратних метрів, доведеться відкладати майже всю свою зарплату упродовж 7 років. І то за умови, що його заробіток - не нижчий за середній по країні. Це - не найкращий показник у ЄС, проте й не найгі...