За пару тижнів ситуація в енергосистемі покращиться: В "Укренерго" розповіли, чи можна буде уникнути відключень

Через пару тижнів очікується покращення ситуації в енергосистемі, увересні та жовні дефіциту може не бути взагалі. Про це заявив голова "Укренерго" Володимир Кудрицький в інтерв’ю телеканалу "Суспільне", передають Патріоти України.

Звичайно, що є проблеми з дефіцитом, але з хороших новин: через там пару тижнів ми очікуємо покращення ситуації, тому що буде збільшений обсяг генерації, вийдуть з ремонтів деякі генеруючі потужності, деякі блоки на електростанціях", - повідомив Кудрицький.

Що буде зі світлом найближчими місяцями?

За його словами, дефіцит трохи зменшиться, і протягом серпня буде поступово зменшуватись в вересні і в жовтні, якщо не буде нових масштабних обстрілів. "У нас є досить непогані шанси пройти цей період або без відключень, або з радикально меншими відключеннями, ніж зараз", - сказав він.

Кудрицький нагадав, що в Україні половина генерації, яка була станом на початок березня цього року, пошкоджена або розбита. "І знаєте я вам так скажу що будь-яка інша енергосистема в цій ситуації просто би сколапсувала, просто би був повний блекаут на тижні або місяці", - додав голова "Укренерго".

В Україні змінюють систему соцвиплат: Ось хто тепер отримає більше грошей

четвер, 25 червень 2026, 22:52

Українська система соцвиплат роками алишалась складною. Але проблема навіть не в цьому: сім'ї з подібним рівнем доходів могли отримувати різний обсяг підтримки залежно від того, до якої категорії належали. Саме тому Міністерство соціальної політики поч...

В Україні стартують виплати 5000 грн: Ось хто зможе отримати кошти вже у липні

четвер, 25 червень 2026, 22:12

В Україні діє програма підтримки сімей з дітьми-школярами, які можуть отримати одноразову виплату у розмірі 5000 гривень для підготовки першокласників до навчального року за програмою «Пакунок школяра». Перші виплати надійдуть вже у липні-серпні — кошт...