Купують і не соромляться? За рахунок чого товарообіг між Грузією та РФ зріс на 50%

Нафта і нафтопродукти опинилися на першому місці серед товарів, за рахунок яких товарообіг між Грузією та Росією у 2022 році зріс на 50%. Про це повідомляє "Новости-Грузия", передають Патріоти України.

Росія за підсумками року виявилася 2-м найбільшим торговим партнером Грузії – після Туреччини. Обсяги торгівлі з Росією склали майже 2,5 млрд доларів.

Зростання сталося передусім за рахунок імпорту з Росії до Грузії: він зріс на 79% і досягнув рекордних 1,83 млрд доларів, тоді як експорт з Грузії до Росії зріс на 6,8%.

В імпорті з Росії особливо зросли обсяги нафтопродуктів та борошна.

Серед топ-5 категорій товарів, які ввозилися до Грузії з Росії, на першому місці - нафтопродукти, зростання імпорту склало 361%.

Імпорт пшеничного борошна зріс на 478%, тоді як пшениці – знизився на 29% (хоча вона все одно у першій п’ятірці).

Імпорт з Росії коксу та напівкоксу зріс на 152%, природного газу, включно з автогазом - на 24%.

Щодо експорту з Грузії до Росії, найбільше зріс реекспорт легкових авто - на на 338%. Також у п’ятірці товарів, які імпортують з Грузії до Росії - вино та інші спиртні напої, феросплави, мінеральні та прісні води.

США уникли катастрофічного дефолту - президент Байден

неділя, 28 травень 2023, 14:54

Президент США Джо Байден досягнув принципової домовленості з Конгресом щодо підвищення ліміту держборгу, що дозволить країні нівелювати загрозу дефолту. Про це повідомляє пресслужба Білого дому, передають Патріоти України. Зазначається, що Байден і спі...

Підвищення неминуче? Стало відомо, як зростуть платіжки за світло з новим тарифом на електроенергію

неділя, 28 травень 2023, 11:30

В Україні, ймовірно, вже з 1 червня буде новий тариф на електроенергію для побутових споживачів. Він буде єдиним для всіх, без диференціації за обсягами споживання. Експерти вже порахували, як зміняться платіжки за світло з новим тарифом. Про це написа...