За рішенням Печерського суду кожен працюючий українець має віддати Суркісам 1000 грн., - експерт

Тривала судова історія у справах "Привату" була передбачуваною ще з часів його націоналізації...

Днями Печерський суд столиці прийняв рішення стягнути з державного ПриватБанку близько 10 млрд гривень за заявою офшорних компаній, афільованих з олігархами братами Суркісами. Рішення назвали незаконним і в НБУ, і в Кабміні. Заявили, що прийнято воно не по суті спору, а також повідомили, що Україна готує оскарження. При цьому, майже 10 млрд грн, на які зараз претендує родина Суркісів — це капітал державного банку, а тому “розплачуватися” з олігархами у разі остаточного судового програшу будуть, власне, українці. Про це у коментарі розповів експерт з питань економіки, колишній науковий співробітник Інституту світової економіки НАН України Всеволод Степанюк, передають Патріоти України.

“У нас в Україні населення становить до 40 млн громадян, а працездатних з них 10 млн. Тому ці майже 10 млрд треба поділити на 10 млн. І виходить 1 тис. грн заплатить за програш у справі кожен працюючий українець”, — каже він і пояснює, що ПриватБанк є на 100% державним, а тому всі виплати і штрафи цього банку лягають на плечі держави, а відповідно, кожного платника податків, громадянина України.

Загалом, за словами експерта, - тривала судова історія у справах “Привату” була передбачуваною ще з часів його націоналізації. “ПриватБанк є великим тягарем для держави, і оці проблеми навколо нього це — теж тягар для держави”, — вважає Степанюк.

Крім того, останні рішення Печерського суду, додає він, по суті можуть бути першими кроками до скасування націоналізації та зворотної приватизації фінустанови. “Оці виплати і рішення суду можуть бути кроком до повернення банку колишнім власникам або іншим власникам. Наприклад: якщо банк не може виплатити по рішенню суду ці гроші. Бо, в принципі, той же Суркіс гроші може забрати акціями банку по якійсь ціні, і стати його власником”, — припускає експерт.

Але, враховуючи значні суми докапіталізації банку з державного бюджету, зміна його власника не призведе до процвітання чи розв’язання проблем “Привату”.

“Треба розуміти що „Приват“ тримається тільки за рахунок того, що в нього власник — держава. Держава не може бути банкрутом поки вона існує”, — пояснює Степанюк і додає, що “Суркісу навряд чи потрібні акції банку, натомість потрібні лише гроші”.

В будь-якому випадку держава з “Приватом” програла вже двічі, каже він. “Перший раз коли націоналізувала банк, і це коштувало близько 150 млрд з бюджету, а тепер ще й через суди за цю націоналізацію”, — зазначив експерт, зауваживши, що, на його думку, “ПриватБанк” вже навряд чи зможе відстояти свої права та інтереси України у судових спорах з олігархами.

Джерело: УНН

В Україні хочуть запровадити нове маркування товарів у магазинах та в рекламі: Що зміниться

субота, 20 квітень 2024, 12:29

В Україні запропонували маркувати продукцію брендів, які досі не вийшли з російського ринку. У разі, якщо до законодавства внесуть відповідні зміни, маркування таких товарів стане обов'язковим не лише на прилавках магазинів, а й у рекламі, передають П...

В Україні військовим заборонять доступ до казино: Зеленський увів у дію рішення РНБО

субота, 20 квітень 2024, 10:30

Президент Володимир Зелеський увів в дію рішення РНБО щодо "Щодо протидії негативним наслідкам функціонування азартних ігор в мережі інтернет". Про це йдеться в указі президента, передають Патріоти України. Президент підписав Указ №234/2024 "Щодо прот...