Днями Печерський суд столиці прийняв рішення стягнути з державного ПриватБанку близько 10 млрд гривень за заявою офшорних компаній, афільованих з олігархами братами Суркісами. Рішення назвали незаконним і в НБУ, і в Кабміні. Заявили, що прийнято воно не по суті спору, а також повідомили, що Україна готує оскарження. При цьому, майже 10 млрд грн, на які зараз претендує родина Суркісів — це капітал державного банку, а тому “розплачуватися” з олігархами у разі остаточного судового програшу будуть, власне, українці. Про це у коментарі розповів експерт з питань економіки, колишній науковий співробітник Інституту світової економіки НАН України Всеволод Степанюк, передають Патріоти України.
“У нас в Україні населення становить до 40 млн громадян, а працездатних з них 10 млн. Тому ці майже 10 млрд треба поділити на 10 млн. І виходить 1 тис. грн заплатить за програш у справі кожен працюючий українець”, — каже він і пояснює, що ПриватБанк є на 100% державним, а тому всі виплати і штрафи цього банку лягають на плечі держави, а відповідно, кожного платника податків, громадянина України.
Загалом, за словами експерта, - тривала судова історія у справах “Привату” була передбачуваною ще з часів його націоналізації. “ПриватБанк є великим тягарем для держави, і оці проблеми навколо нього це — теж тягар для держави”, — вважає Степанюк.
Крім того, останні рішення Печерського суду, додає він, по суті можуть бути першими кроками до скасування націоналізації та зворотної приватизації фінустанови. “Оці виплати і рішення суду можуть бути кроком до повернення банку колишнім власникам або іншим власникам. Наприклад: якщо банк не може виплатити по рішенню суду ці гроші. Бо, в принципі, той же Суркіс гроші може забрати акціями банку по якійсь ціні, і стати його власником”, — припускає експерт.
Але, враховуючи значні суми докапіталізації банку з державного бюджету, зміна його власника не призведе до процвітання чи розв’язання проблем “Привату”.
“Треба розуміти що „Приват“ тримається тільки за рахунок того, що в нього власник — держава. Держава не може бути банкрутом поки вона існує”, — пояснює Степанюк і додає, що “Суркісу навряд чи потрібні акції банку, натомість потрібні лише гроші”.
В будь-якому випадку держава з “Приватом” програла вже двічі, каже він. “Перший раз коли націоналізувала банк, і це коштувало близько 150 млрд з бюджету, а тепер ще й через суди за цю націоналізацію”, — зазначив експерт, зауваживши, що, на його думку, “ПриватБанк” вже навряд чи зможе відстояти свої права та інтереси України у судових спорах з олігархами.
Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...