Забрати в "закрома" 87% прибутку: Через законопроєкт 1210 базова галузь українського експорту може збанкрутувати

На думку "слуг" видобувники мають витримати такий тиск

Зміна підходу до оподаткування видобутку залізної руди, запропонована в законопроєкті 1210, призведе до того, що частка податків у чистому прибутку гірничовидобувних компаній зросте до 87%. При цьому, відповідно до рекомендацій МВФ, частка економічної вигоди держави має становити 40% від прибутку компанії-надрокористувача.

Про це йдеться в листі холдингу Метінвест на адресу спікера парламенту Дмитра Разумкова, голови комітету ВР з питань фінансової, податкової та митної політики Данила Гетманцева, керівника Державної податкової служби Сергія Верланова, прем'єр-міністра Олексія Гончарука і міністра фінансів Оксани Маркарової, зазначають Патріоти України.

"Запропоновані Законопроєктом 1210 зміни призведуть до того, що частка економічної вигоди держави зросте до 87% і призведе до миттєвого збільшення податкового навантаження на гірничо-видобувну галузь... Крім того, в даному випадку є вибіркове збільшення податкового навантаження тільки на одну галузь, яка видобуває залізну руду, тоді як база і ставка оподаткування для інших видобувних галузей залишаються незмінними", - йдеться в листі.

Компанія просить врахувати ці розрахунки при подальшому обговоренні законопроєкту 1210. У листі також йдеться про те, що Метінвест підтримує нову ініціативу профільного комітету використовувати міжнародні цінові індекси для визначення об'єкта оподаткування.

"Ми підтримуємо саме комплексні зміни до Розділу ІХ Податкового кодексу України (ПКУ) й одночасно звертаємо увагу, що зміни потрібно вносити в низку статей ПКУ, включаючи ті, які поки не змінюються відповідно до положень законопроєкту 1210. Такі комплексні зміни не можуть прийматися без детального аналізу та обробки відповідних положень податкового законодавства", - йдеться в листі.

Компанія запропонувала виключити із законопроєкту 1210 зміни, які стосуються оподаткування надр, щоб комплексно розглянути ці питання в процесі податкової реформи, анонсованої урядом на 2020 рік.

З архіву ПУ. Російський ВПК підтвердив репутацію: У Казахстані впав новітній надзвуковий російський винищувач (відео)

п’ятниця, 16 квітень 2021, 21:30

Після зльоту МіГ-31 виникла пожежа в одному з двигунів та після отримання дозволу на катапультування льотчики покинули літак. 16 квітня 2020 року під час виконання планового польоту в Казахстані упав МіГ-31 місцевих військово-повітряних сил. Про це пов...

Живе лише Москва, регіони животіють: В Росії настали найбільші з 1990-х безробіття та бідність

п’ятниця, 16 квітень 2021, 21:16

"Крупнейшая с 90-х безработица, катастрофический уровень бедности, во многом хаотичная помощь регионам и неизбежное падение реальных доходов людей, которое государство не в силах сдержать. Директор региональной программы независимого Института социальн...