Загроза нової катастрофи: Третина полів України завалена металом та хімікатами - на природне відновлення підуть сотні років

Розв'язана Росією війна зашкодила чи призвела до забруднення вже третини українських земель. На природне відновлення цього ресурсу можуть піти сотні років. Щоб прискорити цей процес, знадобляться мільйони доларів та близько десятиліття активної роботи над рекультивацією, передають Патріоти України.

У середньому на кожні 100 га землі вже нині припадає понад 50 тонн металів та хімічних сполук, підрахували фахівці відділу екологізації промисловості ГО "Екодія". А заданими Державної екологічної інспекції, лише за перші чотири місяці повномасштабного наступу РФ завдала шкоди землі та ґрунтам на 80,5 млрд грн.

"Верхні, найродючіші, шари ґрунту страждають найбільше. Вони й відновлюються найповільніше: природний темп відновлення родючого шару ґрунту – один сантиметр за сто років", – зазначають фахівці.

За попереднімирозрахунками Київської школи економіки, вартість обстеження та розмінування постраждалих земель оцінюється в 436 млн дол. А подальша їхня рекультивація коштуватиме 39,6 млн дол., і цей процес триватиме не менше десятиліття.

Як вважають експерти "Екодії", найбільш ефективним способом відновлення земель є консервація, тобто виведення їх з господарського використання, та ренатуралізація, поступове повернення до природного стану, висаджування багаторічних трав чи лісів.

"В аграрній Україні ця стратегія здається малоймовірною. Але принаймні частково, в окремих регіонах, найбільш схильних до ерозії та деградації, консервація необхідна", – упевнені фахівці.

Клієнти ПриватБанку скаржаться на незаконне списання коштів та блокування карток: Що відповіли у фінустанові

понеділок, 20 березень 2023, 18:45

ПриватБанк списує кредитні кошти з карток клієнтів та блокує їхні рахунки з незрозумілих причин. Подібні скарги часто можна зустріти на сайті Мінфіну. Як банк реагує на подібні звинувачення, дізнаємось із коментарів клієнтів, передають Патріоти України...

В Україні змінять низку податків: Які штрафи та ставки з'являться влітку

понеділок, 20 березень 2023, 14:47

В Україні до 1 липня змінять оподаткування для фізосіб-підприємців. Для них скасують пільгову податкову ставку у 2%, крім того, повернуть документальні перевірки та штрафи, передають Патріоти України. У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної ...