Заявили, що на зерні не написано, чиє воно: Туреччина не поспішає заарештовувати російське судно "Жибек Жоли"

Туреччина поки не вирішила, чи заарештовуватиме затримане російське вантажне судно "Жибек Жоли" з викраденим в України зерном. Місцева влада розпочала розслідування походження зерна, хоча корабель привіз вантаж із тимчасово окупованого Бердянська. Україна просить у Туреччини арешту суховантажу та конфіскації товару на його борту, передають Патріоти України.

Про початок розслідування у Туреччині повідомив агентству Reuters високопосадовець. "Звинувачення ретельно розслідуються. На зерні не написано, кому воно належить", – сказав він.

За словами чиновника, Туреччина перебуває в контакті з Росією, ООН та третіми сторонами з цього питання. Поки триває розслідування, "Жибек Жоли" залишається затриманим у порті Карасу.

Як зазначав посол України в Туреччині Василь Боднар, ситуація навколо цього судна DASH є особливою. Воно стало першим, яким РФ спробувала вивезти вкрадене українське зерно через порт Бердянська. "Це нелегально. Це – велике нахабство. І, звичайно, це спроба пробити коридор для виходу з [тимчасово] окупованих портів – щоб вивозити українське майно", – підкреслив посол.

Україна зупинила транзит нафти з Росії трубопроводом "Дружба"

вівторок, 9 серпень 2022, 14:58

Україна зупинила транзит російської нафти через південну частину нафтопроводу "Дружба". Рішення ухвалили через санкції, які зробили неможливою оплату за транзит. Про це повідомили в "Транснафті", передають Патріоти України. Зазначається, що "Укртрансна...

Не потрібно скуповувати долар: У Нацбанку розповіли українцям, як зберегти гроші

вівторок, 9 серпень 2022, 9:45

Національний банк України закликає українців не купувати долари і використовувати інші способи для збереження власних заощаджень - банківський депозит або покупка державних облігацій. Про це в інтерв'ю порталу "Главком" сказала перша заступник голови п...