Прокурор Лівобережної окружної прокуратури Дніпра Дмитро Пасько намагався через суд вийти на пенсію, маючи всього 8 років і 5 місяців стажу. При цьому Пасько закінчив вищий навчальний заклад лише у 2015-му, він також вимагав зарахувати до стажу половину періоду навчання. Запорізький окружний адміністративний суд задовільнив позов Паська лише частково, передають Патріоти України.
Про це йдеться в матеріалах справи 160/27965/24. Рішення було ухвалено 2 січня 2025-го. Так, молодий прокурор Пасько з 2010 року по 2015 рік навчався у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого і отримав вищу освіту за спеціальністю "Правознавство", потім він працював у виконавчій службі, а в органах прокуратури працював з 13 січня 2017-го.
Маючи 8 років 5 місяців 9 днів стажу, зокрема 7 років 8 місяців 4 дні – робота на посадах прокурорів – прокурор звернувся по оформлення пенсії. Для цього він попросив зарахувати в свій стаж частину періоду навчання, а також врахувати, що, як зазначено в рішенні МСЕК АВ № 0833291 від 2017-го, має інвалідність. Якщо звичайний прокурор повинен мати 25 років стажу, то прокурору з інвалідністю для оформлення пенсії достатньо 10 років стажу.
Пенсійний фонд відмовив прокурору, тоді він звернувся з позовом до суду. "Окрім недостатності необхідного стажу, у спірному рішенні зазначено, що група інвалідності встановлена не в період роботи на посаді прокурора. Судом встановлено, що позивач має ІІ групу інвалідності з дитинства, про що свідчить довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії АВ № 0833291 від 28.11.2017..." – йдеться в рішенні суду.
Однак суд вирішив, що немає підстав, щоб оформити прокурорську пенсію по інвалідності, однак зарахував у стаж половину терміну навчання на денній формі у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого в період з 2010 по 2015 рік. "З урахуванням обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що пенсійний орган, не зарахувавши до зазначеного стажу спірний період навчання, діяв не на підставі, не в межах та не у спосіб, визначені чинним законодавством", – йдеться в матеріалах справи.
На що мають право прокурори: особливі умови влаштовують не всіх
В Україні прокурор має право вийти на пенсію, маючи 25 років стажу, із яких 15 років – робота на прокурорських посадах. Окрім того, прокурорам зараховують половину періоду навчання у вишах до стажу. Тобто українець, який здобув вищу освіту у 21 рік, приблизно 2 роки може зарахувати до свого стажу. А ще через 23 роки, якщо він працював у прокуратурі, зможе вийти на заслужений відпочинок. Тобто пенсію прокурор почне отримувати у 44 роки (насправді багато прокурорів отримують пенсію раніше, про це читайте далі).
Для порівняння: якщо прокурор із 25 роками стажу теоретично може вийти на пенсію у 44 роки, то українцю з 25 роками стажу доведеться працювати до 63 років. 25 років не вистачить навіть на те, аби виконати норматив щодо стажу для виходу на пенсію у 60 років.
На цьому "спеціальні" умови для прокурорів не закінчуються. Якщо прокурор може отримувати на пенсії 60% зарплати (насправді отримують до 90%), то українець за чинними правилами може розраховувати на пенсію, розмір якої буде на рівні 30% від звичного заробітку.
Київський районний суд Одеси задовільнив позов Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради та зобов'язав переселенку повернути в бюджет 75 тис. грн допомоги. Жінка через "Дію" зареєструвала себе та дитину як переселенців, при цьому ...
Міністерство юстиції 10 січня відновило роботу всіх основних сервісів порталу ЄДР після масштабної кібератаки з боку РФ. Про це повідомляється на сайті міністерства, передають Патріоти України. Зазначається, що на порталі знову доступні безкоштовний по...