Що робити тим, хто досягнув пенсійного віку (60 років), але не має необхідного страхового (трудового) стажу - розповідає ТСН.ua, передають Патріоти України.
Якщо на 1 січня 2023 року був стаж не менше 29 років та 1 день, і людина продовжує працювати офіційно, то пенсію вона зможе оформити з 31 грудня 2023 року, оскільки у 2023 році для пенсії потрібно мати стаж 30 років.
У разі наявності стажу понад 20 років, але менше ніж 30, то можна або продовжувати працювати, або не працювати і оформити пенсію у 63 роки. За стажу від 15 до 20 років пенсію можна оформити у віці 65 років.
Тим, хто офіційно не відпрацював навіть 15 років, пенсія не належить. Але без засобів для існування такі люди не залишаться. При досягненні 65 років їм виплачується держдопомога у вигляді різниці між їхніми доходами та розміром ПМ для непрацездатних. На сьогодні це 2093 грн. Якщо ніяких доходів немає, держава платитиме 65-річному та старшому допомогу у розмірі мінімальної пенсії.
Не завжди. У 2023 році один місяць страхового стажу "коштує" 2860 грн (два мінімальні єдині соцвнески). Це якщо сплатити всю суму, аби почати отримувати пенсію зразу після сплати. Рік стажу "коштує" 34320 грн.
Коли, припустимо, не вистачає року-двох, то докупити стаж і вийти на пенсію у 60 років, а не у 63 роки, вигідніше. Навіть за мінімальної пенсійної виплати у 2520 грн за три роки непрацюючий пенсіонер отримає понад 90 тис. грн пенсії. А якщо бракує 3-5 років і більше, то покупка стажу не має економічного сенсу – відбити витрати не вдасться.
Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...