Залишилися без стажу і можуть позбутися пенсій: У Мінсоцполітики розповіли, які пенсіонери під загрозою


У даний час на тимчасово окупованих територіях перебувають близько 3 млн пенсіонерів, про які в українських чиновників немає достовірних даних. Таку статистику в інтерв'ю озвучила керівник Міністерства соціальної політики Оксана Жолнович, передають Патріоти України.

"З 2014 року там перебували 1 млн 277 тис.пенсіонерів, з них 1 млн 160 тис. перепризначилися, тобто виїжджали на підконтрольну територію і підтвердили свій статус, а 117 тис. осіб не зверталися, і ми не знаємо, що з ними. З урахуванням нових окупованих територій таких пенсіонерів близько 3 млн", — сказала чиновниця.

Але найбільш тривожною, каже Жолнович, їй видається ситуація з тими пенсіонерами, які не "перепризначилися" — за всі вісім років російської окупації страховий стаж їм не йшов, навіть якщо люди працювали на якихось підприємствах.

"Поки вони не платять єдиний соціальний внесок, їх страховий стаж не буде зараховуватися ні в якому вигляді", — сказала міністр.

Що стосується верифікації пенсійних виплат на знову окупованих територіях, міністр зазначила, що якимось чином зв'язок підтримується. І, якщо є інформація про смерть людини, то Пенсійний фонд припиняє виплати.

"І якщо ми побачимо, що шість місяців ми нараховуємо, а руху коштів по банку немає, ми припиняємо нарахування. Саме призупиняємо, тому що ми не знаємо, чи може та людина зняти ці гроші, або з ним вже щось сталося. А так намагаємося нараховувати, бо все ж резюмуємо, що люди живі", - підсумувала вона.

Скільки коштуватиме долар через два роки: ЗМІ дізналися негативний прогноз НБУ

четвер, 11 серпень 2022, 10:50

Найближчі два роки будуть важкими для української економіки. Виросте курс долара - вже в 2023-му він може досягти 45 грн/дол. Про це йдеться в прогнозах Національного банку України та уряду, які потрапили в розпорядження видання Obozrevatel, передають ...

Тарифи на газ в Україні та важка зима: Що чекає на українців під час опалювального сезону

четвер, 11 серпень 2022, 7:28

На українців чекає найскладніший в історії опалювальний сезон, кажуть і прем'єр-міністр Денис Шмигаль, і президент Володимир Зеленський. Імовірно, проблем із наявністю газу не буде, проте загроза російських ракетних ударів по об'єктах комунальної інфра...