Замахнувся не тільки на "Приват": Коломойський задумав позбавити Україну мільярдів гривень

Держава може позбутися майже 5 млрд грн за 93 угодами, які були визнані недійсними за позовами НАБУ.

Коломойський вирішив відігратися по максимуму? Ілюстрація: скріншот з відео.

Підконтрольний Коломойському Запорізький завод феросплавів домагається визнання неконституційним права НАБУ через суди визнавати сумнівні угоди недійсними, повідомляють Патріоти України.

Вчора Конституційний Суд України (КСУ) на закритій частині пленарного засідання продовжив розгляд справи про конституційну скаргу Запорізького заводу феросплавів (ЗЗФ), підконтрольного Ігорю Коломойському, щодо конституційності положень пункту 13 частини першої статті 17 закону «Про Національне антикорупційне бюро України" (НАБУ).

«Розгляд справи буде продовжено на одному з наступних пленарних засідань Другого сенату Конституційного Суду України», - йдеться в повідомленні суду. Оспорюване положення передбачає, що НАБУ і його працівникам для виконання покладених на них обов'язків надається право за наявності законних підстав, подавати в суд позови про визнання недійсними угод.

У разі, якщо суд визнає цю норму неконституційною, держава може позбутися майже 5 млрд грн за 93 угодами, які були визнані недійсними за позовами НАБУ. Суд за позовом НАБУ визнав неправомірною угоду ЗЗФ і Запоріжжяобленерго, через яку держава недорахувалася більше 172,4 млн грн.

За інформацією журналістів програми Схеми, одне з підприємств, котрі укладали тристоронні договори на поставку електроенергії з Запоріжжяобленерго і компанією енергомережі затриманого раніше НАБУ Дмитра Крючкова. В рамках договору, гроші за поставлену на завод електроенергію обленерго погодилося отримувати не безпосередньо, а через компанію Крючкова. Але, отримавши гроші, енергомережі далі їх не перераховували.

Джерело: НВ

В передчутті стрибка інфляції: НБУ випускає в обіг 5 000 000 нових банкнот номіналом 1000 гривень

четвер, 19 вересень 2019, 19:37

Національний банк України на першому етапі випуску з 25 жовтня в обіг нової банкноти номіналом 1 000 гривень планує надрукувати близько 5 000 000 нових банкнот, котрі й без того заявлені як затверджений номінал і купюра задовго до цього, зазначають Пат...

"Мы же братья!", або "Смажений півень" дупу клює: Росія несподівано заявила про готовність укласти договір про транзит газу через Україну

четвер, 19 вересень 2019, 19:10

Російська сторона підтвердила готовність підписати нову угоду про транзит свого газу до Європи через газотранспортну систему України відповідно до європейських правил, повідомляють Патріоти України з посиланням на заяву міністра енергетики та захисту д...