Замахнувся не тільки на "Приват": Коломойський задумав позбавити Україну мільярдів гривень

Держава може позбутися майже 5 млрд грн за 93 угодами, які були визнані недійсними за позовами НАБУ.

Коломойський вирішив відігратися по максимуму? Ілюстрація: скріншот з відео.

Підконтрольний Коломойському Запорізький завод феросплавів домагається визнання неконституційним права НАБУ через суди визнавати сумнівні угоди недійсними, повідомляють Патріоти України.

Вчора Конституційний Суд України (КСУ) на закритій частині пленарного засідання продовжив розгляд справи про конституційну скаргу Запорізького заводу феросплавів (ЗЗФ), підконтрольного Ігорю Коломойському, щодо конституційності положень пункту 13 частини першої статті 17 закону «Про Національне антикорупційне бюро України" (НАБУ).

«Розгляд справи буде продовжено на одному з наступних пленарних засідань Другого сенату Конституційного Суду України», - йдеться в повідомленні суду. Оспорюване положення передбачає, що НАБУ і його працівникам для виконання покладених на них обов'язків надається право за наявності законних підстав, подавати в суд позови про визнання недійсними угод.

У разі, якщо суд визнає цю норму неконституційною, держава може позбутися майже 5 млрд грн за 93 угодами, які були визнані недійсними за позовами НАБУ. Суд за позовом НАБУ визнав неправомірною угоду ЗЗФ і Запоріжжяобленерго, через яку держава недорахувалася більше 172,4 млн грн.

За інформацією журналістів програми Схеми, одне з підприємств, котрі укладали тристоронні договори на поставку електроенергії з Запоріжжяобленерго і компанією енергомережі затриманого раніше НАБУ Дмитра Крючкова. В рамках договору, гроші за поставлену на завод електроенергію обленерго погодилося отримувати не безпосередньо, а через компанію Крючкова. Але, отримавши гроші, енергомережі далі їх не перераховували.

Джерело: НВ

Курс долара зростає: Чого очікувати від нього на наступному тижні

п’ятниця, 28 лютий 2020, 13:30

Поки що євро дорожчає набагато швидше, ніж долар. Увесь минулий тиждень курси долара і євро росли. Тільки з середи, 26 лютого, американська валюта подорожчала на 3 копійки, а європейська - відразу на 33 копійки. Так, 28 лютого НБУ встановив курси на рі...

Ціни на нафту б'ють рекорди падіння через епідемію коронавірусу

п’ятниця, 28 лютий 2020, 11:03

якщо ціна бареля впаде ще до $45, то федеральний бюджет Росії знову опиниться в дефіциті і "економічний прорив", який знов планують чиновники Путіна, остаточно перетвориться в ілюзію. Ціни на нафту еталонних марок в п'ятницю, 28 лютого, впали в ході аз...