Замість газу із конфорки може піти вода: Українцям розповіли, як не допустити аварії

В Україні внаслідок ремонту газової колонки трапляються випадки затоплення газопроводу. Це відбувається, якщо при ремонті плутають штуцери води та газу, передають Патріоти України.

Як пише видання Газправда, українці часто потрапляють у подібні ситуації, якщо газове обладнання замість сертифікованих фахівців ремонтують "майстри на всі руки". За правилами займатися обслуговуванням і тим більше ремонтом газового обладнання повинен облгаз або сертифікована компанія, що обслуговує.

"Якщо потрібно здійснити якісь втручання в систему газопостачання, що хоч трохи змінює проектну документацію, то такі роботи мають право виконувати лише працівники облгазу", – пояснює консультант Газправди Катерина Плотнікова.

Крім того, навіть якщо ви не плануєте ремонтувати або змінювати газове обладнання, але маєте бажання, наприклад, змінити планування приміщення, в якому знаходиться газова плита, ви повинні отримати згоду фахівців газорозподільної компанії.

Заборонено об'єднувати кухню, де є газ, з житловим приміщенням. Це пояснюється тим, що при можливому витоку газу людина, яка може в цей момент спати в житловому приміщенні, має менше можливості вижити. Стіна утримує поширення газу квартирою. У разі аварії, вибуху газу закрита кухня може врятувати життя власників квартири.

До банків можна не поспішати: НБУ продовжив термін обміну старих банкнот і дрібних монет

п’ятниця, 29 вересень 2023, 14:30

Національний банк продовжив термін обміну монет дрібних номіналів та банкнот гривні старого зразка, введених у обіг до 2003 року, що вилучаються з обігу та перестали бути засобом платежу, передають Патріоти України. Йдеться про розмінні монети номінала...

Підвищення пенсій: Хто в січні отримає добавку до виплат у 268 грн

п’ятниця, 29 вересень 2023, 11:30

У проєкті бюджету на 2024 рік, уряд планує провести перерахунок пенсій українців у три етапи. Зокрема, з 1 січня зросте пенсія для українців, яким виповнилось 65 років, передають Патріоти України. З 1 січня обіцяють встановити мінімальну зарплату на рі...