Замовив iPhone - отримав Snickers: В Україні з’явилася нова афера з OLX і “Укрпоштою”

Українці зіткнулися з новою шахрайською схемою. Зловмисники використовують OLX-доставку, після чого називають ім’я жертви на пошті й просто забирають товар, зазначають Патріоти України.

Чергова афера заснована на тому, що жертва замовляє товар через OLX-доставку, повністю його оплачує, але залишається без посилки. А річ у тім, що на “Укрпошті” не перевіряють документи, коли одержувач забирає оплачений товар. Досить назвати номер посилки.

Спочатку шахрай публікує на OLX оголошення про продаж дорогої техніки. При цьому ціну вказує значно нижче ринкової. Коли жертва вирішує придбати товар через OLX-доставку, то аферист погоджується на відправку тільки через «Укрпошту». Покупець оплачує і чекає замовлення.

Однак на пошту заздалегідь приходить інша людина, яка називає ім’я жертви і безперешкодно забирає посилку. При цьому в самій коробці замість техніки знаходяться солодощі. Коли за посилкою приходить справжній покупець, то виявляється, що товару вже немає, як і грошей на рахунку OLX.

Примітно, що шахраї просять третіх осіб забрати посилку за символічну суму і шоколадки, які знаходяться в коробці. Співучасників вони шукають через Telegram-канали. При чому ті, хто погоджуються забрати посилку, найчастіше не розуміють, що стали причетними до злочину.

Один чоловік у соцмережах розповів, як мало не став жертвою даної схеми. Він оплатив iPhone через OLX-доставку і очікував посилку в «Укрпошті». Прийшовши на відділення пошти, замовник виявив у коробці Snickers, сік та інші солодощі. Він відмовився від посилки. Пізніше з’ясувалося, що після нього на пошту прийшов інший чоловік, який назвався ім’ям покупця і хотів забрати коробку, але запізнився.

Розв'язана РФ війна не зупинила: Азійська країна купуватиме нафту в Росії

субота, 28 травень 2022, 19:41

Шрі-Ланка вирішила купувати нафту у Росії, що розв'язала війну проти України. Після оголошення дефолту країна зіткнулася зі значним дефіцитом пального, і вирішення цієї проблеми її влада побачила у закупках в РФ нафти з подальшою переробкою її на єдино...

Однак якість не гарантують: У РФ робитимуть власні смартфони та комп'ютери

субота, 28 травень 2022, 14:50

Через рішення найбільших виробників техніки призупинити постачання у РФ, в країні-ізгої хочуть налагодити виробництво власних смартфонів і комп'ютерів, передають Патріоти України. Власне, вони вже виробляються, цитують РосЗМІ слова депутата Держдуми Ол...