Занадто дорого для пересічних споживачів? Чи будуть в Україні цього року кавуни та за якою ціною

Херсонська область давала Україні близько 40% кавунів. За рахунок сусідніх областей цей обсяг повністю перекрити не вдасться, а ціна імпортних може бути занадто високою. Про це в коментарі ЗМІ сказала Світлана Литвин, аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), передають Патріоти України.

Як зазначила Литвин, за даними Держстату, у 2021 році було вирощено 400 тисяч тонн кавунів і 38% цього обсягу було вирощено в Херсонській області. "На жаль, повністю перекрити нестачу необхідного обсягу кавунів іншими областями України (в основному Одеською та Миколаївською) навряд чи вдасться", - вважає вона.

За її словами, тому можливі збільшення імпортних поставок. В України вже є досвід імпорту кавунів з Туреччини, Азербайджану та Греції. "Однак в умовах зміни логістичних маршрутів кінцева ціна імпортованих кавунів може бути некомфортна для споживачів", - додала аналітик УКАБ.

Джерело: РБК-Україна

Ляпас Путіну? Час не настав: Лукашенко не захотів переводити Білорусь на єдину валюту з Росією

понеділок, 29 травень 2023, 16:30

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко не захотів переводити країну на єдину валюту з Росією. За словами Лукашенка, це питання "не сьогоднішнього дня". Таку заяву самопроголошений президент Білорусі зробив під час зустрічі з головою центробанку Росії...

Українцям перерахують пенсії через лічені дні: Збільшення може досягти 1200 грн на місяць

понеділок, 29 травень 2023, 15:38

В Україні у червні перерахують виплати працюючим пенсіонерам. Перерахунок відбудеться заднім числом (мав пройти у квітні, але затримався через відсутність статистики). Українці на заслуженому відпочинку, які продовжили працювати, отримають у червні гро...