Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що влада перерозподілила 35 мільярдів гривень з Covid-фонду на "Велике будівництво" аби підтримати людей і зменшити тиск на економіку. Про це він повідомив в інтерв’ю Укрінформ, зазначають Патріоти України.
"Хочу наголосити на правильності цього рішення (перерозподілу коштів, - ред.). Якщо спочатку карантину люди переважно боялися хворіти, то потім лише чверть громадян боялися самої епідемії, а інші мали страх перед економічними наслідками, спричиненими коронакризою.
Саме це і зумовило перерозподіл коштів. Ми розуміли, що заробітні плати медикам, закупівля медикаментів….таке інше – це, безперечно, вкрай важливі речі.
Та ще важливіше було підтримати людей і зменшити тиск на економіку в цілому. І один з кращих шляхів – це інвестиції у будівництво", - пояснює прем’єр.
Шмигаль пояснив, що ефект проявився в усіх сферах і в середньому, і в малому, і в мікробізнесі. За рахунок цього світова криза та карантинні обмеження не мали вкрай негативного впливу на економіку.
"Якщо у когось і досі виникають сумніви стосовно правильності перерозподілу коштів Ковід-фонду на "Велике будівництво", я готовий їх розвіювати з цифрами в руках. У нас від початку карантину дуже різко зросла кількість зареєстрованих безробітних – з 320 тисяч до більш ніж 500 тисяч.
На сьогодні ми офіційно працевлаштували близько 240 тисяч людей. Якщо на піку реєстрації були такі дні, коли в центрах зайнятості реєструвалося по 6-7 тисяч людей одночасно, то сьогодні ця цифра пішла на спад", - резюмує Шмигаль.
Ціни на продукти в Україні у 2024 році зросли на 20%, головним чином через інфляцію, подорожчання енергоносіїв та вплив війни. У 2025 році ця тенденція продовжиться, зокрема хліб може дорожчати на 1,5-2% щомісяця, що сумарно дасть понад 20% річного зро...
В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....