Заправки в Україні готуються до повного блекауту: Як працюватимуть і що станеться з цінами

Автозаправні станції в Україні планують свою роботу з урахуванням ризику блекауту. АЗС закуповують дизель-генератори, а деякі - термінали Starlink. Витрати на додаткове обладнання можуть вплинути на ціни для водіїв. Про це розповів СЕО групи компаній, яка має велику мережу заправок, Василь Даниляк в інтерв'ю "НВ". Зараз у цій мережі працює 400 станцій, передають Патріоти України.

"270 заправок – з дизель-генераторами, докуповуємо ще 105. Таким чином, до кінця року у всіх регіонах вже на 375 АЗК будуть генератори... Звичайно, це позначиться на вартості палива. У нас є різні генератори – 50 кВт і 100 кВт – вони доволі багато споживають", – зазначив бізнесмен.

Наскільки саме зросте ціна бензину, він не повідомив. За розрахунками Даниляка, якщо обсяги продажів залишаться високими, паливо подорожчає несуттєво.

"Залежатиме [від того], скільки заправка продаватиме, чи їздитимуть люди. Буде хороша реалізація – це не сильно вплине на ціну. Інша справа, якщо маленька. Об'єкт все одно повинен працювати. Ще старлінки потрібно буде забезпечувати", – розповів Даниляк.

За його словами, у мережі вже працюють 30 терміналів Starlink, поки що переважно на деокупованих територіях, де постійно немає зв'язку. Проте закупівлі обладнання ще продовжуються.

Також він уточнив, що наявність генераторів на АЗС дозволить українцям не лише заправлятися у цих точках, а й заряджати гаджети та отримувати гарячу їжу. "Звичайно у нас немає душі, але зарядити телефон, зателефонувати близьким, заправитися, купити поїсти – це можна буде зробити", – зазначив Даниляк.

Українцям повідомили, на скільки зростуть тарифи на холодну воду

неділя, 4 червень 2023, 17:50

В Україні готуються переглянути тарифи на холодну воду Стало відомо, як можуть змінитися суми у платіжках за комунальні послуги, передають Патріоти України. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг...

НБУ доручив ПриватБанку, Ощадбанку та іншим ретельно перевірити своїх клієнтів

неділя, 4 червень 2023, 12:30

ПриватБанк, Ощадбанк та інші фінансові установи повинні будуть ретельно перевірити своїх клієнтів щодо їхньої належності до санкційних списків. передають Патріоти України. При цьому банкам доведеться знайти золоту середину для стосунків із такими клієн...