Заради кредиту МВФ: Гочарук розповів, як убезпечать неповернення "ПриватБанку" Коломойському

Національний банк України готує законопроект, який унеможливить повернення неплатоспроможних банків їх колишнім власникам. Про це розповів прем'єр-міністр України Олексій Гончарук в інтерв'ю РБК-Україна, зазначають Патріоти України.

Так, відповідаючи на питання, чи йде робота над змінами законодавства, щоб унеможливити повернення "Приватбанку" його екс-власнику Ігорю Коломойському, що є ключовим питанням на перемовинах з Міжнародним валютним фондом, Гончарук відповів, що НБУ розробляє відповідний законопроект.

"НБУ справді розробляє такі законодавчі ініціативи і уряд співпрацює з НБУ в цих проектах в рамках робочих зустрічей. Ці рішення покликані убезпечити платників податків від можливих негативних наслідків судових рішень щодо банків, які були виведені НБУ з ринку. Нацбанк був основним розробником цього тексту, і коли він буде ухвалений, мені важко прогнозувати, але це питання найближчого майбутнього", - розповів він.

Також глава уряду зазначив, що наразі між Україною та МВФ тривають переговори щодо формату майбутньої програми.

"Кейс "Приватбанку" для переважної більшості людей є показовим. Але ще більшу вагу цей кейс має з точки зору створення економічної загрози. Судові процеси тривають на рівні Києва та Лондона. Задача уряду залишається незмінною - захищати інтереси українців, у тому числі захищаючи макроекономічну та фінансову стабільність", - додав Гончарук.

Пік пройдено? - Нацбанк почав знижувати курси долара і євро

вівторок, 23 червень 2026, 22:18

Національний банк України зміцнив курс гривні відносно долара і євро. Про це свідчать дані на сайті регулятора у вівторок, 23 червня, передають Патріоти України. Так, офіційний курс долара у вівторок становитиме 44,8819 гривень (-0,0274). У свою чергу ...

Графіки повернуться? В Україні фіксують дефіцит електроенергії через спеку

вівторок, 23 червень 2026, 22:14

В Україні вже фіксуються перші ознаки так званого “сезону літніх відключень” електроенергії. У низці районів Києва 22 червня відбулися аварійні знеструмлення, що знову актуалізувало питання стабільності енергосистеми в умовах спеки, передають Патріоти ...